Podle studie se více obchoduje s iPhony než s telefony s Androidem

Nová studie naznačuje, že se s iPhony bude obchodovat s vyšší sazbou než s telefony Android, přičemž téměř třetina obchodů Applu směřuje ke koupi lepšího iPhonu. Podle průzkumu Consumer Intelligence Research Partners více než 35% majitelů iPhonů, kteří si koupili nové nebo použité zařízení během dvanáctiměsíčního období končícího v červnu, obchodovalo se svým starým modelem nebo ho prodalo. Asi 30% obchodovalo s iPhonem, zatímco něco přes 5% prodalo zařízení.

S iPhony se obchoduje, Android si lidé nechávají

Pro srovnání, zhruba 5% majitelů Androidu, kteří se ve stejném období zbavili hardwaru svého smartphonu, zařízení prodalo, zatímco něco přes 10% s ním obchodovalo. Aktualizace pro iPhone jsou částečně vedeny populárním programem upgradu iPhone od společnosti Apple, který umožňuje zákazníkům každý rok získat nový iPhone zaplacením měsíčního poplatku.

Zajímavé je, že téměř polovina telefonů Android je zachována, přičemž pouze 29% dotázaných vlastníků iPhone tvrdí totéž. Kategorie průzkumu naznačuje, že uživatelé Androidu se drží svého telefonu pro „budoucí použití“, ale majitelé by mohli dojít k závěru, že se nevyplatí obchodovat se starým hardwarem nebo jej prodávat. CIRP neposkytuje statistiky o zařízeních, která jsou jednoduše opuštěna nebo vyhozena.

Asi 10% telefonů Android bylo recyklováno, což je více než dvojnásobek množství, které uvedli majitelé iPhone. Podobně bylo hlášeno přibližně 14% telefonů Android ztracených, odcizených nebo rozbitých, což je statistika ve srovnání s přibližně 12% u iPhone.

Hlubší pohled do dat ukazuje, že 84% kupujících, kteří měli starý iPhone, hlásilo „perfektní“ nebo „poškrábaný, ale použitelný“ displej. To je srovnatelné se 76% kupujících, kteří měli starý telefon Android. Zhruba stejný počet majitelů iPhonů a Androidů (méně než 10%) hlásil „prasklý a nepoužitelný“ displej, zatímco výrazně více uživatelů Androidu uvedlo, že jejich zařízení je „prasklé, ale použitelné“.

Jen něco málo přes 30% respondentů uvedlo, že jejich staré zařízení Android vydrželo celý den nebo déle bez dobíjení, ve srovnání s 23% u iPhonu. Více majitelů iPhonů uvedlo, že jejich zařízení vydrželo „většinu dne bez nabíjení“. Životnost baterie poskytuje studii diskutabilní hodnotu, protože CIRP nebere v úvahu využití zařízení. Výzkumná firma zkoumala 2 000 amerických uživatelů smartphonů.

Předchozí článek

iPhony a iPady přehledně: specifikace a ceny.

Následující článek

Flacbox - přehraje vše

Související články