Partner Applu, společnost TSMC, zvýší ceny výroby čipů až o 20 %.

Jestli existuje faktor, který dokáže výrazně zvednout cenu iPhonu, tak jsou to drahé čipy. Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., společnost, která je z velké části zodpovědná za vlastní potřeby čipů Apple, údajně zvyšuje ceny téměř všech pokročilých a procesů koncem tohoto roku.

Společnost TSMC nedávno informovala klienty o nadcházející změně, která přinese až 10% nárůst cenových nabídek na 7nanometrové a menší procesy a 20% nárůst na čipy vyrobené na 16nm a větších technologiích, uvádí Digitimes (prostřednictvím Tom’s Hardware ). Tato změna má vstoupit v platnost pro objednávky stanovené pro plnění v prosinci.

Jak je uvedeno ve zprávě, téměř polovina příjmů TSMC ve výši 13,29 miliardy USD ve druhém čtvrtletí roku 2021 byla způsobena objednávkami čipů vyrobených na uzlech N5 a N7. Dalších 25% příjmů během období pocházelo z procesních objednávek N16 a N28.

Dojde ke zvýšení cen?

Zda tato změna přiměje Apple ke zvýšení cen hardwaru u produktů jako iPhone, Apple Silicon Mac a dalších zařízení využívajících čipy od TSMC, není jasné.

Apple v současné době spoléhá na TSMC pro veškerou výrobu systémových čipů řady A a M, křemík, který končí ve vlajkových zařízeních. Například čip A14 je vyráběn pomocí 5nm uzlu TSMC, zatímco zpráva v prosinci tvrdila, že Apple pohltil výstupní kapacitu 3nm procesu čipového výrobce pro budoucí silikonové designy.

Technický gigant má dobrou pozici, aby absorboval zvýšené kotace, protože udržuje konzistentní spotřebitelské ceny. Společnost by však mohla narazit na náklady ve snaze chránit své marže, které patří k nejvyšším v oboru. Digitimes uvádí, že GlobalFoundries, Powerchip Semiconductor Manufacturing, Semiconductor Manufacturing International a United Microelectronics také zvýšily ceny výroby při globálním nárůstu poptávky.

Předchozí článek

Apple bude 11. září vysílat dokument o útoku na WTC zdarma.

Následující článek

Tipy na Mac programy

Související články