Apple popírá, že by pro USA špehoval Rusko

O telefonech se často říká, že jsou tím nejlepším způsobem, jak špehovat lidi, odposlouchávat je a sledovat jejich polohu. Mohly by sloužit jako účinný nástroj pro sledování nepřítele? Možná ano, ale veřejně to zjevně nikdo nepřizná.

Apple popírá možnou špionáž

Apple rozhodně popírá tvrzení ruské Federální bezpečnostní služby (FSB), že do iOS udělal zadní vrátka, která umožňují americkým špionům sledovat úředníky a civilisty v zemi.

Nejasné obvinění FSB je, že Apple vytvořil zadní vrátka do svého šifrovaného operačního systému iPhone, takže americká Národní bezpečnostní agentura (NSA) mohla pomocí malwaru infikovat několik tisíc ruských telefonů.

Podle agentury Reuters se nyní Apple k obvinění vyjádřil:

“Apple nikdy nespolupracoval s žádnou vládou na vložení zadních vrátek do jakéhokoli produktu Apple,” uvedl Apple v prohlášení, které viděla agentura Reuters , “a nikdy nebude.”

NSA se k tomuto obvinění údajně nevyjádřila. Dříve však poměrně hořce komentoval odmítnutí společnosti Apple spolupracovat s žádostmi o vytvoření zadních vrátek.

Jakkoliv to vše může znít přesvědčivě, pravdu se stejně zřejmě nedozvíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Apple podle zvěstí plánuje v roce 2025 iPhone SE s vlastním 5G čipem

Následující článek

Nové biometrické prvky Optic ID využívají duhovku k odemykání náhlavní soupravy Apple Vision Pro

Související články

Apple iPad: vtipné narážky na nový tablet

Prakticky ihned po startu prodeje iPadu se na internetu začaly objevovat obrázky, vtipy a parodie, který zesměšňují novinku Applu. Posledních pár týdnů jsem pečlivě ukládat ty nejlepší "fóry" týkající se iPadu a nyní vám je servíruji. Myslím, že většině z nich by se zasmál i sám Steve Jobs.