Apple popírá, že by pro USA špehoval Rusko

O telefonech se často říká, že jsou tím nejlepším způsobem, jak špehovat lidi, odposlouchávat je a sledovat jejich polohu. Mohly by sloužit jako účinný nástroj pro sledování nepřítele? Možná ano, ale veřejně to zjevně nikdo nepřizná.

Apple popírá možnou špionáž

Apple rozhodně popírá tvrzení ruské Federální bezpečnostní služby (FSB), že do iOS udělal zadní vrátka, která umožňují americkým špionům sledovat úředníky a civilisty v zemi.

Nejasné obvinění FSB je, že Apple vytvořil zadní vrátka do svého šifrovaného operačního systému iPhone, takže americká Národní bezpečnostní agentura (NSA) mohla pomocí malwaru infikovat několik tisíc ruských telefonů.

Podle agentury Reuters se nyní Apple k obvinění vyjádřil:

“Apple nikdy nespolupracoval s žádnou vládou na vložení zadních vrátek do jakéhokoli produktu Apple,” uvedl Apple v prohlášení, které viděla agentura Reuters , “a nikdy nebude.”

NSA se k tomuto obvinění údajně nevyjádřila. Dříve však poměrně hořce komentoval odmítnutí společnosti Apple spolupracovat s žádostmi o vytvoření zadních vrátek.

Jakkoliv to vše může znít přesvědčivě, pravdu se stejně zřejmě nedozvíme.

Předchozí článek

Apple podle zvěstí plánuje v roce 2025 iPhone SE s vlastním 5G čipem

Následující článek

Nové biometrické prvky Optic ID využívají duhovku k odemykání náhlavní soupravy Apple Vision Pro

Související články

Steve Jobs: Apple nikoho nesleduje

Určitě jste slyšeli "znepokojivou" a "alarmující" zprávu o tom, jak Apple sleduje všechny uživatele iOS zařízení. Navíc to má i ošetřeno v licenčním ujednání v iTunes, které každý z nás musel (a to ještě prý i někteří nevědomky) odsouhlasit, aby mohl iOS přístroje používat. Přejděme od těchto senzace chtivých vět přímo k věci - Steve Jobs opět jednou po dlouhé době pročetl emaily a odpověděl na otázku z lidu.