MyPhone+: synchronizace s Facebookem bez problémů

Chcete mít u svých kontaktů fotky a další data z Facebooku, jako to umožňuje například Android? Na App Store je pro tento účel více aplikací, my si ale dnes ukážeme jednu, která je snadno nastavitelná a umožňuje toho daleko více.

Chcete mít u svých kontaktů fotky a další data z Facebooku, jako to umožňuje například Android? Na App Store je pro tento účel více aplikací, my si ale dnes ukážeme jednu, která je snadno nastavitelná a umožňuje toho daleko více.

MyPhone+ podle jmen automaticky přiřadí přátele z Facebooku ke kontaktům. V případě nesrovnalostí aplikace nabídne ruční přiřazení buď jednoho z více shodujících se uživatelů nebo, v případě nenalezení, kohokoliv ze seznamu.

Máte samozřejmě na výběr, které údaje má MyPhone+ ke kontaktům doplňovat. Umožní vám stáhnout adresu, datum narození, místo bydliště, odkaz na web a samozřejmě fotku, u které si můžete vybrat rozměry a kvalitu.

Aplikace umožňuje přepsání stávajících údajů, stejně tak jako jejich ponechání beze změn. Není-li pak potřebný údaj k dispozici vůbec, aplikace ho samozřejmě nijak neupravuje. Můžete si také vybrat, jestli chcete automaticky přepisovat jména kontaktů v iPhonu podle Facebooku. Tuto funkci ovšem nepoužívám, protože chci mít v kontaktech přehled a ne se pídit po tom, kdo je kdo.

Pokud někoho máte na Facebooku, ale ne v kontaktech, můžete využít funkci pro import přátel. Stáhne vám všechny již zmíněné údaje, ovšem jednu chybu to má. Dle upozornění vývojářů MyPhone+ Facebook nepovoluje přístup k telefonním číslům. Pokud je tedy číslo v profilu vyplněno, nestáhne se a budete si ho muset doplnit ručně.

Aplikaci navíc nechybí ani číselník a možnost sestavení seznamu oblíbených, odkud můžete rovnou volat. Máte navíc na výběr mezi klasickým zobrazením oblíbených nebo „ikonovým“, což klasická aplikace Telefon neumožňuje. Veškeré telefonování ale samozřejmě bude přesměrováno do systémové aplikace, naplno se jí tedy nezbavíte. MyPhone+ však také nabízí například chronologicky seřazený seznam narozenin jednotlivých kontaktů.

MyPhone+ sice nepoběží na pozadí a nebude tak moci aktualizovat vaše kontakty při jakékoliv změně, ale skvěle poslouží, budete-li si chtít své kontakty aktualizovat třeba jednou do měsíce. Častěji se pravděpodobně ani data nezmění. Nepříjemnou nevýhodou tak je akorát nutnost jednou za čas si vzpomenout na aplikaci a nechat ji udělat svou práci. Pokud s ní ale nahradíte systémovou aplikaci Telefon, získáte navíc možnost synchronizace, zobrazení narozenin a další funkce, které jinak iPhone nenabídne. MyPhone+ najdete na App Store za sníženou cenu 1,59€.

10 comments
  1. tak prave som si ju skusil.funguje vyborne. robit to rucne tak ma picne 🙂

  2. Dobra apilace, ale vyuziji ji jen ti, kteri nemaj mezi pratelama na Facobooku ty s 3 jmenama 🙂 pr.: Vasek Kulisek Bokr – to je za nakopani do p****e :o)

  3. Dobra apilace, ale vyuziji ji jen ti, kteri nemaj mezi pratelama na Facobooku ty s 3 jmenama 🙂 pr.: Vasek Kulisek Bokr – to je za nakopani do p****e :o)

  4. jak nastavit to zobrazovani obrazku pres celou obrazovku..? 🙂

    Pro Maca je stejne ucina aplikace Adress book sync 🙂

  5. Ahoj mám dotaz. Lze udělat z této aplikace primární seznam? Když mám totiž zmeškaný hovor, tak se mi to ukazuje na starém zeleném sluchátku a ne na koupené aplikaci. JDe to nějak udělat?? Díky

  6. ztratil jsem sim, dostal jsem novou, ale bez kontaktů, tak jsem použil tuto aplikaci na jména a fotky, a pak app Facebook na čísla, a jsem happy 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iOS 4.2: tento týden nebude, iTunes 10.1 je ale už venku!

Následující článek

Android, Windows Phone 7 a iOS na grilu: kdo vydrží nejdéle?

Související články