Muž, který sjel z útesu, byl zachráněn iPhonem 14

Kombinace Crash Detection a Emergency SOS přes satelit na iPhonu 14 navedla záchranáře k řidiči, který sjel z útesu v Kalifornii a krvácel z hlavy. Detekce pádů sice neustále odesílá falešné poplachy záchranným službám, například když jsou majitelé iPhonu 14 na večírku, ale také zachraňuje životy. Nyní CBS News uvádí, že muž jedoucí po Mt. Wilson Road v Kalifornii byl zachráněn kombinací Crash Detection a Apple Emergency SOS přes satelit. Podle CBS News auto muže přejelo přes útes a kleslo o 120 metrů, než se zastavilo.

“Byl 120 metrů dole v kaňonu prakticky bez cesty ven,” řekl Steve Goldsworthy, vedoucí záchranných operací z Montrose Search and Rescue. “Takže, kdo ví kdy nebo jestli bychom ho našli.”

„Umístění, které jsme získali z aktivace iPhonu, bylo na místě,“ pokračoval Goldsworthy. “Byl to v podstatě jeho vlastní telefon, který volal jeho jménem o pomoc.”

“Věřím, že kdybychom neměli včas dobré informace o poloze, pravděpodobně by vykrvácel,” dodal Mike Leum, jeden z členů Montrose Search and Rescue. “Pořád jsem mu říkal, jaké má štěstí.”

Jak byl muž zachráněn?

Je jasné, že funkce Crash Detection na jeho iPhonu 14 zaregistrovala nehodu a pokusila se kontaktovat záchrannou službu. Údajně však nebyl žádný mobilní příjem, takže se tvrdí, že iPhone automaticky používal nouzové SOS přes satelit.

Tato funkce umožňuje obětem nehody kontakt se záchranáři, ale nelze to provést automaticky. Vyžaduje, aby byl uživatel venku, tedy ne v autě, a namířil iPhone směrem k satelitu.

iPhone navede uživatele do této polohy, ale je to na uživateli, který telefonem pohybuje, sám to nedokáže.

Dokumentace podpory společnosti Apple říká, že i když běžná mobilní síť uživatele není k dispozici, „můžete stále volat“. To využívá jiné sítě v oblasti a iPhone vyzve uživatele, aby vyzkoušel nouzový text přes satelit, pouze v případě, že se to ukáže jako nemožné.

Ať už se řidiči podařilo použít satelitní funkci nebo jinou mobilní síť, výsledkem bylo, že záchranáři byli okamžitě upozorněni na jeho přesnou polohu. Bez jeho iPhonu 14 by podle záchranářů mohlo trvat několik dní, než se vůbec dozvěděli o havárii na vzdáleném místě.

Apple představil Crash Detection s řadou iPhone 14 v září 2022 a v říjnu téhož roku již upozorňoval záchranné služby na místo nehody mnohem rychleji než dříve.

Předchozí článek

Podle analytika Apple nestihne do roku 2024 vydat generativní umělou inteligenci

Následující článek

Budoucí MacBook Pro by se mohl rozdělit v pantu a být skutečně modulární

Související články
Baterie
Číst více

Podle Applu je baterie iPhonu 15 odolnější, než se původně myslelo

Apple aktualizoval svá očekávání ohledně výdrže baterie iPhonu 15 a iPhonu 15 Pro, přičemž společnost uvedla, že poskytuje dvojnásobek dříve předpokládaných nabíjecích cyklů. Kapacita baterie byla pro uživatele iPhonů vždy problémem , někteří si stěžovali, že baterie jejich smartphonu nevydrží v průběhu času tolik nabití, jak by očekávali. Zatímco Apple již dříve nastínil svá očekávání, jak dlouho by měla baterie vydržet, nyní své tvrzení zdvojnásobil.