London 2012: oficiální hra letních olympijských her

Letní olypijské hry v Londýně se nezadržitelně blíží a na zkrácení čekání přichází oficiální hra těchto olympijských her.

Letní olypijské hry v Londýně se nezadržitelně blíží a na zkrácení čekání přichází oficiální hra těchto olympijských her.

Má za cíl oslovit co nejvíce fanoušků sportů a her, což je poznat už v úvodu, kde si vybíráte mezi 8 různými jazyky, bohužel čeština chybí. Dále si zvolíte mužskou, nebo ženskou postavu a následně upravíte její vzhled v několika předvolbách (obličej, vlasy). Na výběr máte z několika národností (Česká Republika nepochopitelně chybí) a pro začátek si vylepšíte jednu z několika vlastností sportovce. Nakonec zvolíte jméno.

Už při vstupu do hlavního menu vás otráví pohled na mince a energii v horním rohu. Ano, za každou odehranou disciplínu ztrácíte energie a bez nich si nezahrajete. U každého je možnost pomocí “+” tlačítka dokoupit pomocí In-App nákupů další. Pokud se vaše postava dostane na další level výkonnosti, obnoví se vám znovu energie (maximum je 10). Energii si můžete dokoupit i za mince, které vyhráváte. Ovšem za 1000 mincí jsou pouze 3 energie.

Mince lze získávat soutěžením, za každý trénink dostanete 30 mincí, za každou splňenou misi 200 mincí. V olympiádách sice získáváte medaile, ale pouze 15 mincí. V základu máte odemčené pouze 2 disciplíny podle vaší specializace a v olympiádách ještě jednu jako bonus. Další si musíte odemknout za 600 mincí a po odemčení jedné se cena dalších zvýší o 100 mincí.

Disciplín je celkem 9. Běh na 100m, 110m překážek, lukostřelba, plavání, kajak atd. Při prvním spouštění každé z nich uvidíte stručný návod, jak hrát. Využijete rychlé prsty, náklánění iPhonu/iPadu a míření dotykem. Ovládání není těžké, ale chce to chvíli cviku na lepší výkony.

Popravdě jsem od oficiální hry na olympijské hry čekal něco víc. Ovládání není špatné, ale stejně se řadí spíše k průměru. I když jsou disciplíny zábavné a překonávání rekordů může být zábava, vše zabíjí model postavený na “energiích”, bez kterých si nezazávodíte vícekrát. Grafická stránka hry je také hezká, ale hru si nezahrajete na iPhone 3GS, iPodu touch 2.generace a prvním iPadu.

K dispozici jsou dvě verze. Jedna je zdarma a druhá stojí 60Kč. Ta placená vám dá navíc 3000 mincí a možnost mít celkem 15 energií. Po vyzkoušení free verze musí říct, že je hra spíše zklamáním a jsem rád, že jsem při prvním nadšení nešel rovnou do placené verze. Zvučný název a pěkné screeny bohužel neznamenají skvělou aplikaci a tak tomu je i zde. Hra je iOS universal a jako průměrný titul ji doporučuji vyzkoušet jen sportovním nadšencům.

London 2012 – free – App Store Link

London 2012 – 2,39€ – App Store Link

116 comments
  1. mám vancouver 2010 kterej je od playmana a je výbornej…nevíte proč i londýn není playman?

  2. Hra se povedla a je plně hratelná i ve free verzi.. Trochu otrava je kajak a brokovnice,čekám brzy update. Slovensko tam je, Česko ne, opravdu nevím, z čeho korejci čerpali 🙂 Taky že nejede na 3GS vadí. Jinak celkově fajn hra. 8/10

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Asphalt 7 Heat: první trailer nové závodní hry

Následující článek

Offroad Legends: zábavné offroady a jejich první trailer

Související články