iTunes Music Store: v ČR bude nejspíš už v říjnu

Polské noviny informovaly že Apple je připraven spustit iTunes Music Store v deseti zemích Evropské Unie včetně ČR. Apple by mohl službu spustit možná už v říjnu.

Polské noviny Rzeczpospolita informovaly (Google Translate) o tom, že je Apple připraven spustit iTunes Music Store v deseti zemích Evropské Unie. I když je přesné datum neznámé, zdroje tvrdí, že by Apple mohl službu spustit téměř kdykoli, možná už i v říjnu.

Zpráva specificky jmenuje Polsko, Maďarsko a pro nás nejzajímavější, Českou republiku, jako země které iTunes Store obdrží, zbylých sedm nebylo upřesněno. Z 27 zemích Evropské unie jich dvanáct zatím nenabízí iTunes Store: Bulharsko, Kypr, Česká republika, Estónsko, Maďarsko, Litva, Lotyšsko, Malta, Polsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko. Některé spekulace tvrdí, že dvě země EU, které budou vynechány jsou Malta a Kypr. Je to proto, že jsou geograficky izolované a mají nejmenší populaci.

iTunes Music Store je momentálně nabízen ve skoro dvou tuctu zemí. Zprovozněním v dalších zemích by Apple podstatně zvýšil příjem, i když pouze Polsko (38 miliónů) a Rumunsko (22 miliónů) mají populaci značně převyšující 10 miliónů. Otázkou zůstává, jaký vliv by mělo na zisky iTunes Music Store rozšířené pirátství v těchto zemích, které je obrovské.

Zdroj: MacRumors

9 comments
  1. Pokud zde opravdu bude a mě zde Music Store opravdu chybí tak rozhodně nakupovat budu.

  2. Toš to su zvědavý! Zda a v jak omezené míře nám to tu pustí.. VELICE pochybuji že pojede na 100%..

  3. no nevím jak vám, ale mě už app store funguje, včetně nákupu skladeb 🙂 Že by Apple překvapil na svatého Václava? 🙂

  4. Mě to iTunes už funguje teď:D zatím jsem nic nezkusil koupit ale listovat hudbou už můžu:)

    1. Vyzkoušeno jde i kupovat a jsou tam i Češti interpreti paráda. Zatím je to sice nejaké divné a na iPhonu to moc nefunguje, ale ono se to ještě rozjede.

  5. iTunes store v ČR již funguje včetně nákupu českých interpretů, paráda! 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Keynote: je to oficiální, nový iPhone bude odhalen 4. října

Následující článek

Kindle: Amazon představil dotykovou verzi a nový tablet „Kindle Fire“

Související články

SuperApple #4: tipy a triky pro váš Mac

Máme pro vás opět výběr těch nejlepších tipů a triků pro Mac, které uplynulý týden byly k přečtení na SuperApple.cz. Tentokrát se dozvíte o šikovném programu XBMC, o bezdrátovém SD slotu, o SSD discích a o volantu pro iPhone vyrobeného z Lega.