iPhone 4: Jak e-shopy zareagovaly na ceny u operátorů

Pamatujete na první zprávy o prodeji iPhone 4 v českých e-shopech? Cena 18. srpna byla ve většině internetových obchodech vyšší než 19.500 Kč za 16GB a 22.500 Kč za 32GB model. iPhone 4 od těchto prodejců byl tzv. “šedý dovoz”, což se promítlo do vyšší ceny. Zajímá vás, jak české obchody zareagovali po uveřejnění (o dost) nižších cen u operátorů?

Pamatujete na první zprávy o prodeji iPhone 4 v českých e-shopech? Cena 18. srpna byla ve většině internetových obchodech vyšší než 19.500 Kč za 16GB a 22.500 Kč za 32GB model. iPhone 4 od těchto prodejců byl tzv. “šedý dovoz”, což se promítlo do vyšší ceny. Zajímá vás, jak české obchody zareagovali po uveřejnění (o dost) nižších cen u operátorů? Koukněte na graf vývoje cen v tomto článku.

Jak si můžete všimnout níž, prodejci prakticky ihned po 25.8. uveřejnění cen iPhone 4 u českých operátorů (O2, Vodafone a T-Mobile), zareagovali razantním snížení cen. Na grafu si můžete všimnou průměrné ceny (modrá linka) a té nejnižší (šedivá linka).

Graf ceny produktu Apple iPhone 4 16GB poskytuje server Heureka.cz

Graf ceny produktu Apple iPhone 4 32GB poskytuje server Heureka.cz

Sleva iPhone 4Při pohledu na tak dramatický pád cen mě napadá jediná otázka – chtěli obchodníci na prvním týdnu prodeje vydělat co nejvíc, nebo měli vyšší ceny od dovozce, nebo spoléhali na to, že operátor pod “jejich” ceny nepůjde? Ať je to jak chce, nedotovaná cena iPhone 4 u Vodafone je stále nejnižší a to 15.577 Kč za 16GB model. Pokud chcete iPhone 4 bez úvazku, vaše kroky by měli vést do Vodafone (nebo do zahraničí, kde je cena ještě nižší, avšak pouze s 1 rokem záruky).

Pokud vás zajímají ceny iPhone 4 v českých e-shopech, použijte srovnávač cen:

Apple iPhone 4 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Apple iPhone 4 32GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Ping: navzdory problémům dosáhl milionu uživatelů za 48 hodin

Následující článek

iOS 4.1 na iPhone 3G: zrychlení systému je výrazné! (video)

Související články

iPod Classic: bude tu i nadále, říká Steve Jobs

Hlavně poslední rok se mluví o nejisté budoucnosti dříve velmi oblíbeného iPodu classic. Často se dočkáváme předpovědí, že Apple brzy tento, dnes prý již tolik neoblíbený, iPod odstřihne, a zatím tomu naštěstí tak není. K samotnému stanovisku se ale vyjádřil i samotný Steve Jobs - a vyjádřil se jasně.

South Park: Tentokrát si vzal ostře do parády Apple s iPadem

South Park je animovaný seriál o 4 klucích z Colorada, kteří vidí dospělácký svět svým vlastním "dětským" pohledem. U nás se také kdysi vysílal, nyní tomu tak bohužel není, avšak dá se jednoduše zhlédnout pomocí internetu. Ti kteří ho znají ví, že je trošku peprnější a drsnější než ostatní animované seriály. V posledních řadách se South Park strefuje do aktuálních témat a problémů a opravdu ostrými parodiemi vyvolává rozruch. A protože začíná čerstvá patnáctá řada, koho jiného sejmout v prvním dílu, než samotný Apple.

Apple: vánoční reklama na iPhone 4

Máte už dárky k Vánocům? Pokud ne, Apple vám v novém televizním spotu poradí, že s iPhone 4 a Facetime si Vánoce a Štědrý den opravdu užijete. Ať je to jak chce, Apple chce zvýšit povědomí o iPhone 4 těsně před Vánoci, což je bezesporu chytrý marketingový tah. Otázkou zůstává, kolik lidí v ČR a SR kupuje dárky v hodnotě 15 tisíc Korun?