iPhone 4: Jak e-shopy zareagovaly na ceny u operátorů

Pamatujete na první zprávy o prodeji iPhone 4 v českých e-shopech? Cena 18. srpna byla ve většině internetových obchodech vyšší než 19.500 Kč za 16GB a 22.500 Kč za 32GB model. iPhone 4 od těchto prodejců byl tzv. “šedý dovoz”, což se promítlo do vyšší ceny. Zajímá vás, jak české obchody zareagovali po uveřejnění (o dost) nižších cen u operátorů?

Pamatujete na první zprávy o prodeji iPhone 4 v českých e-shopech? Cena 18. srpna byla ve většině internetových obchodech vyšší než 19.500 Kč za 16GB a 22.500 Kč za 32GB model. iPhone 4 od těchto prodejců byl tzv. “šedý dovoz”, což se promítlo do vyšší ceny. Zajímá vás, jak české obchody zareagovali po uveřejnění (o dost) nižších cen u operátorů? Koukněte na graf vývoje cen v tomto článku.

Jak si můžete všimnout níž, prodejci prakticky ihned po 25.8. uveřejnění cen iPhone 4 u českých operátorů (O2, Vodafone a T-Mobile), zareagovali razantním snížení cen. Na grafu si můžete všimnou průměrné ceny (modrá linka) a té nejnižší (šedivá linka).

Graf ceny produktu Apple iPhone 4 16GB poskytuje server Heureka.cz

Graf ceny produktu Apple iPhone 4 32GB poskytuje server Heureka.cz

Sleva iPhone 4Při pohledu na tak dramatický pád cen mě napadá jediná otázka – chtěli obchodníci na prvním týdnu prodeje vydělat co nejvíc, nebo měli vyšší ceny od dovozce, nebo spoléhali na to, že operátor pod “jejich” ceny nepůjde? Ať je to jak chce, nedotovaná cena iPhone 4 u Vodafone je stále nejnižší a to 15.577 Kč za 16GB model. Pokud chcete iPhone 4 bez úvazku, vaše kroky by měli vést do Vodafone (nebo do zahraničí, kde je cena ještě nižší, avšak pouze s 1 rokem záruky).

Pokud vás zajímají ceny iPhone 4 v českých e-shopech, použijte srovnávač cen:

Apple iPhone 4 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Apple iPhone 4 32GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Ping: navzdory problémům dosáhl milionu uživatelů za 48 hodin

Následující článek

iOS 4.1 na iPhone 3G: zrychlení systému je výrazné! (video)

Související články

iPad hry: výběr těch nejlepších her pro iPad

V uplynulých dnech je o iPadu hodně slyšet. Nevím, zda je to dokonalým marketingem, parádním designem, fascinujícím interfacem, přijatelnou cenou, nebo třeba skvělým uměním Steva Jobse prezentovat nové výrobky, ale Applu se opět povedlo jejich nový produkt dokonale prodat (více o prodeji iPadu zde). Abych řekl pravdu, já osobně iPadu až tolik nevěřil a jeho koupi jsem neplánoval, ale po shlédnutí videí z hraní her měním názor - tuto dokonalou herní konzoly prostě musím mít!