iOS Tips #1 – Smajlící

Po zavedení seriálu AppTips a JailBreakTips vám přinášíme nový seriál a to iOS Tips, pokusíme se vás seznámit s ne všem známým iOS „skrytým funkcím“. Budeme se věnovat tipům na ovládání iZařízení tedy iPhone, iPad, iPod Touch a v budoucnu snad i Apple TV.

Spousta z vás třeba bude znát tyto „vychytávky“ ale berte prosím v potaz, že je spousta lidí nováčku ale i zaběhlých iOSáku co o každé vychytávce neví. Právě proto jsme tu my, abychom vám sdělili zajímavé iOS Tipy!!!

Smajlící na každém iZařízení

Na sociálních sítích ale i jinde na internetu poměrně často vídám názor že iPhone neumí psát smajlíky, v SMSkách klasické psaní např. „:-D“ nefunguje ale iOS má v sobě integrovanou klávesnici se všelijakými smajlíky a jejich psaní je jednodušší než si pamatovat všechny znaky v hlavě.

Nyní tedy už se tedy dostáváme jak na to. Nastavení je opravdu velice jednoduché (ostatně vše co má na sobě nakouslé jablíčko je easy):

  1. Zapněte Nastavení, tapněte na Obecné a pote srolujte na položku Klávesnice.
  2. V nastavení klávesnice klikněte na položku Národní klávesnice, poté dole máte volbu Přidat novou klávesnici a zvolte Emodži.
  3. Nyní už jen stačí kdekoliv v iPhone, iPad či iPod Touch začít psát text. Ovšem ouhá! Zase jenom písmenka, budete muset udělat ještě jeden krok. Kliknout na malý Glóbus dole vlevo.

Prosím nyní už si jen užívejte psaní smajlíku všude ve vašem iZařízení. Doufáme, že jsme vám přinesli zase něco co jste ještě možná nevěděli a chybělo vám to.. Teď už nebude. Jen dodám, že smajlící jsou na 100% integrování od iOS 5.0 u nižších verzí si nejsem zcela jist.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iOS Tips #2 - Vibrace

Následující článek

Soutěž: vyhrajte Apple iPad 2 3G v našem vědomostním kvízu!

Související články