Groovebug: vytvořte si z vaší hudby na iPadu magazín

Pokud máte iPad, tak tady je další možnost, jak poslouchat svojí hudbu a objevovat novou a dozvědět se něco nového. To vše vám umožní Groovebug.

Pokud máte iPad, tak tady je další možnost, jak poslouchat svojí hudbu, objevovat novou a dozvědět se něco nového. To vše vám umožní Groovebug. Aplikace Groovebug, která je poskytována zdarma, nabízí tři možnosti, jak přehrávat hudbu.

První není moc překvapivá – můžete přehrát písně již uložené na vašem iPadu. Co už je ale navíc, jsou fotografie kapel, které v pozadí rotují, a biografie umělců, která je stažena z Last.fm, případně Wikipedie. Pokud tedy chcete jen poslouchat svojí hudbu, i tak Groovebug něco nabídne.

Co je ale mnohem zajímavější, je zabudované objevování, které aplikace poskytuje. To se spoléhá na žánrové kolekce, které jsou vytvořeny redaktory Groovebugu. Nejdříve se aplikace rozhodne, na jaké kolekce byste se měl podívat, na základě toho, jak jsou podobné hudbě na vašem iPadu. Algoritmus, který to umožňuje, je od společnosti The Echo Nest. Algoritmus je to šikovný, všechny kolekce mi perfektně seděly. Poté, co si vyberete nějakého interpreta, se můžete překlikáváním dostat až k obrazovce s deskou, kde se vám zobrazí podobní umělci.

Pro to, abyste věděli, jestli se vám případně hudba daného umělce bude vůbec líbit, slouží 30 sekundové ukázky z iTunes, s okamžitou možností je koupit. Dané tlačítko vás přenese do iTunes Store, platby přímo v Groovebugu neprobíhají. Pokud chcete písničku slyšet celou a zadarmo, můžete překliknout na další stránku, která zpřístupňuje videa interpreta z YouTube, s možností sdílet skladby na Facebooku, Twitteru nebo službě StumbleUpon.

Pokud vás zajímají novinky o daném umělci, z aplikace nemusíte odcházet. Na obrazovce Headlines, kam se dostanete překliknutím, se zobrazují všechny zprávy o umělci. Ty jsou vytaženy z různých stránek jako například Pitchfork nebo Stereogum. Pokud chcete zprávu vidět celou, stačí ji rozkliknout, a ona se otevře v zabudovaném prohlížeči.

Aplikace Groovebug je tedy skvělým prostředkem, jak přehrávat svojí vlastní hudbu v bohatším rozhraní než má původní iPad aplikace iPod. Také vám naservíruje novou hudbu přímo podnos, a to díky šikovnému algoritmu a pěknému, jednoduchému designu, který možnosti iPadu využívá co nejvíce.

Groovebug – zdarma – AppStore Link (iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone a LEGO: dánská společnost představila interaktivní skládání

Následující článek

Decide-o-tron: řekne vám, co si chcete hrát

Související články

BTstack Mouse: iPad lze ovládat bezdrátovou myší (návod)

Po nedávném uvedení nástroje pro Jailbreak iPadu (o aplikaci Spirit jsme psali zde) se na internetu začalo objevovat spoustu nových neoficiálních úprav softwarové části iPadu. Jednou z nich je aplikace BTstack Mouse z Cydie. Ta umožní iPad ovládat bezdrátovou myší přes bluetooth. Na video-tutoriálu uvidíte ovládání iPadu pomocí Magic Mouse!