Google Goggles: Nové vyhledávání pomocí fotoaparátu v iPhone!

Aplikace Google Mobile, která dokáže rozpoznat české hlasové povely ve vyhledávání Google (recenze), dostala zcela nový rozměr. Poslední update této aplikace pro iPhone 3GS a 4 přináší novou funkci Google Goggles, která promění fotoaparát v iPhone v další možnost jak vyhledávat na Google. Nevíte co si pod tím představit? Koukněte na videoprezentaci nové killer funkce Google Goggles!

Aplikace Google Mobile, která dokáže rozpoznat české hlasové povely ve vyhledávání Google (recenze), dostala zcela nový rozměr. Poslední update této aplikace pro iPhone 3GS a 4 přináší novou funkci Google Goggles, která promění fotoaparát v iPhone v další možnost jak vyhledávat na Google. Nevíte co si pod tím představit? Koukněte na videoprezentaci nové killer funkce Google Goggles!

Možná se ptáte, co si pod názvem Google Goggles představit? Ve své podstatě jde o novou funkci aplikace Google Mobile App (recenze), která přinádá podporu vyhledávat nejen hlasem, ale také fotoaparátem. Nezdá se vám to dostatečně atraktivní? Možná si nedovedete představit, co všechno Goggles zvládne najít! Nejlepší bude kouknout na videoprezentaci přímo od Google, z které pravděpodobně pochopíte, že Google odvedl víc než dobrou práci.

Google Goggles

Jak si můžete všimnout na obrázcích výš, aplikace vás hned na začátku přivítá symboly věcí, které je a není vhodně analyzovat (fotit). Je celkem jasné, že pokud vyfotíte stůl, skleničku, nebo třeba vašeho čtyřnohého miláčka, tak Google nenajde relevantní výsledek. Tato funkce je určena pro rozpoznávání konkrétních věcí, nikoliv obecných.

Google Goggles Google Goggles

Abych aplikaci vyzkoušel, zkusil jsem vyfotit etiketu na láhvy piva Frisco. Vyfocené logo se povedlo rozpoznat po zhruba 2 vteřinách, následně Google zobrazil hledaný výraz “Frisco” tak, jak vidíte na obrázku výš. Výsledky hledání jsou prozatím pouze v angličtině, vyhledávání na “českém Google” zatím není aktivní. Na druhou stranu slovo “zatím” zdůraznili i vývojáři Google ve vyskakovací zprávě při aktivování Goggles.

Google Goggles Google Goggles

Jak aktivovat Google Goggles?

 1. Funkce Goggles je součástí aplikace Google Mobile, kterou zdarma najdete na AppStore. Pokud vás zajímá co dalšího zvládne tato aplikaci, přečtěte si naší recenzi
 2. V aplikaci Google Mobile klikněte na Nastavení -> Vizuální vyhledávání Google -> aktivujte Vizuální vyhledávání. Můžete aktivovat také Historii vyhledávání, která bude ukládat vaše dotazy.
 3. Nyní na titulní stránce aplikace najdete vedle mikrofonu pro hlasové povely také fotoaparát, kterým spustíte Google Goggles.

9 comments
 1. Vizuální vyhledávání ale nejde použít na iPodu touch ani na iPhonu 3G 🙁

  1. Ano, to je pravda, Goggles je dostupné pouze pro majitele iPhone 3GS a 4. Děkuji za doplnění.

  2. Njn to je celkem sdkoda ale ja mam iP 3GS 32GB takze sem vklidu hend to du vyskouset

 2. Vizuální vyhledávání ale nejde použít na iPodu touch ani na iPhonu 3G 🙁

 3. Vizuální vyhledávání ale nejde použít na iPodu touch ani na iPhonu 3G 🙁

  1. To je možné, ale jestli jsi si toho nevšiml, tak tohle není web věnující se androidu, takže si osobně myslím, že tahle poznámka je docela dost zbytečná a nikoho tady nezajímá.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

BlackBerry PlayBook: konkurent iPadu zaměřený na byznys

Následující článek

iPhone 4: Nová TV reklama se soustředí na Retina displej

Související články

Opera mini: nový update, který přináší podporu pro iPad

Opera mini byl kdysi jedním z prvních alternativních prohlížečů operujícím na App Store. Je ovšem prvním a stále jediným, které nevyužívá jádro WebKit a místo toho využívá vykreslování stránek pomocí úplně jiné teorie, což přináší mnohem větší rychlost načítání či kompresi přenesených dat (zejména pro uživatele s FUP připojením). Problém Opery mini byl ovšem ve vzhledu stránek, které se několikrát úplně "rozpadly" a samotné pohyby na stránce byly "zasekané" a nebyly plynulé.

DVD to iPad Converter: software v hodnotě $30 zdarma ke stažení!

Patříte mezi ty šťastné, kteří vlastní iPad a chcete převést své DVD filmy přímo pro iPad? Máme pro vás skvělou zprávu! Díky omezené nabídce firmy Daniusoft můžete získat software na převádění DVD do iPadu zdarma! Jediné, co musíte udělat pro to, aby jste získali software v hodnotě $29.95, je stát se fanouškem na Facebooku. Slušná nabídka, co říkáte?