FIFA World Cup: nový fotbal od EA na AppStore

Electronic Arts na AppStore umístilo novou hru ze série FIFA, která se u příležitosti nadcházejícího světového šampionátu v Jižní Africe snaží zaujmout vylepšeným ovládáním a grafikou. Koukněte se na video z hraní a první postřehy znového fotbalu pro iPhone a iPod Touch.

Electronic Arts na AppStore umístilo novou hru ze série FIFA, která se u příležitosti nadcházejícího světového šampionátu v Jižní Africe snaží zaujmout vylepšeným ovládáním a grafikou. Koukněte se na video z hraní a první postřehy znového fotbalu pro iPhone a iPod Touch.

FIFA World Cup přináší celkem 105 oficiálních mezinárodních týmů, které budete moci porazit na jednom z originálních 10 stadiónů. Ve hře se setkáte s 6 rozdílnými módy Kick Off, FIFA World Cup, Penalty Shoot-Out, Captain Your Country, Local Multiplayer a Training mode. Obtížnosti jsou 4 a to Amateur, Semi-Pro, Professional a World Class.

Největšího vylepšení se dočkalo ovládání, což je určitě dobře. FIFA 10 vydaná v prosinci minulého roku měla v ovládání určité rezervy, které perfektně doplňuje FIFA World Cup. Electronic Arts upustilo od tlačítek A a B a místo nich umístilo Pass, Shoot a Skill. Ovládání v samotné hře bylo obohaceno o mnoho speciálních kombinací, které značně vylepšují pocit z celkového hraní. Pokud například stisknete kombinaci Pass-Shoot-Pass, hráči vykouzlí narážečku a podobných kombinací a druhů kopů je ve hře několik.

Další příjemnou novinkou, která vám usnadní především rozehrávku a přihrávky, je rozlišení vašich spoluhráčů pomocí barevných kuželů nad jejich hlavami. Pokud máte v držení míč, vaši spoluhráči nabíhají do různých pozic a podle situace se samozřejmě mění ideální nahrávka. Když uvidíte nad spoluhráčem modrý kužel, ideální je přihrávka po zemi, pokud je kužel žlutý, ideální je nahrávka do běhu a pokud červený, tak centr. Toto vylepšení vnímám jako největší pozitivum celé hry, protože vám usnadní vytvářet krásné fotbalové kombinace.

Celkově se mi nový fotbal od Electronic Arts opravdu líbí a je na něm vidět, že se vývojáři skutečně zamysleli nad vylepšením FIFA 10 a nezměnili pouze interface a týmů. Grafika, zvuky, komentář a inteligence protihráčů jen podtrhuje, že FIFA World Cup je opravdu povedený titul, který by neměl uniknout žádnému fotbalovému fandovi, který čeká na světový šampionát v Jížní Africe.

FIFA World Cup – 5,49€ – AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Nový iPhone 4 (HD): odstartuje Apple prodej už v červnu?

Následující článek

Steve Jobs: proč šéf Apple nemá rád Adobe Flash?

Související články

Flight Control: dosud nepřekonaná klasika s letadly

Flight Control je herním etalonem pro mnoho dalších her na App Store. Přinesla zajímavý koncept a ještě lepší zpracování, a tak není divu, že se ji spousta tvůrců her snaží napodobit. Originál je však jen jeden. Přečtěte si recenzi jedné z nejúspěšnějších her na AppStore vůbec.