Facebook nabádá zaměstnance, aby přešli na Android.

Znáte to. Každodenní diskuze, dohady a hádky o tom, jestli je lepší operační systém od firmy Apple, nebo Google. Většinou musím u něčeho dát za pravdu oběma stranám, jelikož každý má něco do sebe. Co ale když jedna z největších světových firem začne zaměstnance přemlouvat na přechod z jednoho na druhý?

Facebook to ale nedělá nijak násilně. Ředitel výroby  Chris Cox říká, že by jejich zaměstnanci měli přejít z iOS na Android kvůli lepší vžití do role na rozvojovém trhu, kde značně převládají levné telefony právě s operačním systémem od Googlu. Určitě jste již slyšeli o tzv. 2G útercích, kdy Facebook nechává své uživatele na 2G sítích při používání jejich sociální sítě. Jedná se ale pouze o jednu hodinu. Jde o experiment právě navazující na rozvojové trhy, protože tamní uživatelé nemají možnost připojit se na 3G/LTE. Proto se chce Facebook co nejlépe přizpůsobit.

Zdroj: 9to5mac.com

Předchozí článek

Vaříme s iPadem a inteligentní váhou Drop Kitchen Scale

Následující článek

Apple dává slevu 50% na Apple Watch.

Související články

iOS 4.2: tento týden nebude, iTunes 10.1 je ale už venku!

Vše nasvědčovalo tomu, že se 12. listopadu objeví finální verze iOS 4.2, na kterou čekají především vlastnící iPadů (kvůli multitaskingu či české/slovenské lokalizaci systému). Bohužel, kvůli chybě Wi-Fi připojování, kdy se iPad často zničehonic od sítě odpojuje, se iOS 4.2 odkládá. Tato chyba se týká pouze iPadu a jeho GM (Golden Master) verze - předchozí bety totiž s Wi-Fi neměly nejmenší problém.

Nový MacBook Air: vydání se znovu posouvá, čeká se na Lion

Pokud patříte mezi lidi, kteří netrpělivě čekají na nový MacBook Air, pak pro Vás mám špatnou zprávu. Původně se nový MacBook Air měl objevit již na konci tohoto měsíce, čehož se chytla většina zahraničních serverů. Nestalo se ale tak a vypadá to, že vydání nového MacBooku Air je "natáhováno" ne kvůli nějakým problémům ve výrobě, ale spíše z důvodu vydání nového operačního systému od Apple - OS X Lion.