Detekce pádu na Apple Watch zachránila muži život

Když slyšíme ze všech stran o mnoha funkcích, které Apple přidává do Apple Watch, někdy si říkáme, jestli už to není příliš. Pak ovšem potěší informace, že některá z takových funkcí někomu skutečně zachránila život.

Život muže v Severní Karolíně byl zachráněn právě za pomoci Apple Watch, které disponovaly funkcí pro detekci pádu. Když u muže hodinky Apple Watch detekovaly jeho pád, automaticky zavolaly záchrannou službu.

Apple Watch často zachraňuje životy

Apple Watch již dříve zachránil životy a své nositele někdy překvapí zjištěním problémů, o kterých nevědí. Nyní však byl hasičským sborem v Summerfieldu zachráněn muž dřívě, než věděl, že jeho Watch mohou odeslat nouzovou zprávu.

Zachráněným byl tentokrát 78letý Mike Yager, který byl udiven tím, že pomoc zavolaly právě jeho hodinky. Yager údajně tvrdě spadl na příjezdové cestě, zlomil si nos a omdlel. Když nereagoval na své Apple Watch, automaticky volaly 911.

Detekce pádu Apple Watch

„Apple Watch jsou trochu drahé,“ řekl Yager, „ale myslím si, že to stojí za to, pokud máte více než 65 let … určitě musíte udělat něco jako pořídit si takový přístroj.“

Mužova žena, Lori Yager, řekla Fox News, že důstojník hasičského sboru Summerfield jí ukázal svůj záznam, že výstraha pochází z Apple Watch jejího manžela.

„Neměla jsem řeč, nevěděla jsem, co na to říct,“ řekla. „Neměl jsem přijít domů na dalších pár hodin a kdo ví, co by se stalo, kdybych se vrátila domů.“

Schopnost detekovat pád je automaticky povolena v Apple Watch Series 4 nebo novějších, pokud je vlastníkovi více než 65 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

Největším zákazníkem Googlu je Apple. Využívá jejich cloudové úložiště.

Následující článek

Návod: Jak nahrát certifikát o testování či očkování do aplikace Tečka.

Související články
Číst více

Ty nejzajímavější novinky v iOS 8

Včera Apple představil nový operační systém pro iPhone, iPod touch a iPad, který dle očekávání ponese název iOS 8. Pojďme se podívat na všechny podstatné novinky, které zazněly na konferenci WWDC 2014.
Číst více

Apple letošní WWDC 2014 zahájí 2. června

Jako každý rok, tak i letos bude v San Franciscu v centru Moscone Convention od 2. do 6 . 6. probíhat konference WWDC určená především vývojářům. Pro širokou veřejnost je ale určitě zajímavý fakt, že jako každý rok, tak i letos celé WWDC odstartuje Apple prezentací novinek, které nás čekají a neminou v roce 2014. A jaké to budou?