Cross Fingers: Zamotá vám prsty

Mnoho z vás možná zná vývojáře ze studia Mobigame, kteří se proslavili hrou Edge, která sice neoplývala bůhví jakou grafikou, ale byla a je, hrozně návyková. My pro vás máme recenzi dalšího počinu kluků z Mobigame. Cross Fingers, ano u této hry jak název napovídá, budete křížit prsty a to tak že kolikrát doslova.

Hru bych zařadil do logického žánru. Vašim cílem bude poskládat obrovské tangramové puzzle na hrací desce, ti z vás kteří ví co si pod pojmem tangram představit ví, že to nebude tak jednoduché jako složit obyčejné puzzle. Musíte hodně zapojit svou představivost a poskládat všechny dílky tak aby do sebe ideálně zapadly.

Ve hře máte na výběr z pěti úrovni obtížnosti a 510 různých map. Na začátek doporučuji projet nejdříve všechny lehké levely, abyste si vůbec zvykly, jak co funguje, ano ve skládání vám hra bude klást do cesty i spoustu překážek, pak se vaše prsty opravdu zapotí a vy s nimi. Herní princip je jednoduchý, cesta k úspěchu je ovšem složitá. Nové levely otvíráte pomocí hvězdiček, za každý dokončený level dostanete hvězdičku. Hvězdy se dají použít i k přeskočení pro vás nepřekonatelné mapy. Hvězdičky si můžete i dokoupit pomocí tzv. In-App Purchases.

Grafika hry je jednoduchá ale hezká. Jen je škoda že se nemění pozadí, na kterém hrajete. Pořád se dívat na tu dřevěnou podložku mě nebaví. Autoři ale skvěle odlišili pro vás zajímavé prvky, bíle tangramové puzzle a místo kde je musíte poskládat, popř. červeně jsou odlišeny překážky, s kterými můžete posouvat jak horizontálně tak vertikálně.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N060Ti6EZFc[/youtube]

Kromě klasických puzzle skládání je ve hře i mód Arcade. V tomto módu vám ze čtyř směrů budou postupně přibývat části puzzle a vy je budete muset pokud možno co nejrychleji skládat do místa uprostřed, tak abyste vždy poskládali přesně ten samý obrazec, je to vlastně to samé jako v módu Puzzle jen je to na čas a přibývají vám puzzle, mě osobně tento mód vůbec nechytl.

Hra Cross Fingers je skvělá logická hra na které se jen těžko hledají zápory, vývojáři v každém updatu přidají další level, jde vidět, že se na hře pořád pracuje a celá se tak jenom zdokonaluje. Při hraní na veřejných místech si o vás asi lidé budou myslet, že jste blázni, kolikrát budete po iPhone nebo iPadu klouzat pěti prsty a pro lidi kteří neví, co děláte, vypadáte dost komicky. Cross Fingers je příjemná oddychová logická hra, a za ten necelý dolar určitě stojí, pokud máte rádi právě tyto hry, jen doporučím pro více prostoru hrát hru na jablečném tabletu, ale ani na iPhone nebo iPod Touch to není žádný problém.

Cross Fingers  – 0,79€ –AppStore link

Cross Fingers  – zdarma –AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Novinky roku 2012: iTV 32" a 37", rozpoznávání obličeje v iOS

Následující článek

Návod: jak opravit tlačítko Home na všech iOS zařízení

Související články

Bowtie: ovládání hudby z počítače na iPhone

Bowtie je přesný protiklad aplikace Remote, která byla na tomto webu již dříve recenzována. Na rozdíl od Remote vám totiž Bowtie umožňuje z počítače ovládat přehrávání hudby na iPhonu. Celá aplikace je velice efektní a i přes nízkou cenu jsou k dispozici dvě verze desktopové aplikace - pro Mac a Windows.