Čínská policie zavřela dodavatele 40 tisíc falešných iPhonů

Falešné iPhony jsou společnosti Apple velkým trnem v oku. V Číně se každý rok vyrobí desítky a možná i stovky tisíc padělků, které jsou dodávány do celého světa. Ne vždy se podaří dostat až k dodavateli, ovšem nyní spadla klec a čínská policie odhalila jednoho z největších dodavatelů.

Pekingským úřadům se podařilo zatknout devět podezřelých osob, které u sebe měly přes 1400 falešných mobilních zařízení, jako součást vyšetřování hlavního dodavatele.

S tímto oznámením přišla policie již v neděli a rychle se rozšířilo po celém internetu. Dodavatel, se sídlem v Pekingu, chystal jednu z největších operací v posledních letech. Od ledna vyprodukoval přes 41 tisíc falešných iPhonů a kolem 66 tisíc smartphonů. Zboží bylo v celkové hodnotě 19,7 milionu dolarů, tedy v přepočtu necelých 500 milionů korun.

Kromě telefonů měl vyrobit také přes 1 milion imitací značkových sluchátek. Veškerá falešná zařízení byla odeslána orgánům v USA. Zjistilo se, že továrnu na falešnou elektroniku založil 43-letý muž, příjmením Yu, který se svou ženou založil v Pekingu továrnu již v roce 2011. Původně měla sloužit k opravě elektroniky.

Továrna zaměstnávala několik stovek lidí, jejichž hlavní náplní práce byla demontáž desek starých telefonů a jejich umísťování do nových obalů. Velké množství takových telefonů pocházelo mimo Čínu. Čína je mimochodem zemí číslo 1 v produkci elektronického odpadu. iPhony jsou i v Číně velmi populární, vznikají zde dokonce něco jako antikvariáty s těmito telefony, kde si mohou lidé zakoupit starší nebo zrekonstruované iPhony.

Předchozí článek

Dockovat se prostě musí, poradíme vám kde

Následující článek

Nezkrotná energie pro váš iPhone

Související články

Bílý iPhone 4: očekávaný bíly model na videu, jak se vám líbí?

Jak jste již určitě zaznamenali, start prodeje iPhone 4 v Čr je tu. To se ale netýká bílého modelu, který prozatím není k dostání ani v USA. Bílý iPhone 4 si ještě nemohl osahat a pořádně prohlédnout prakticky nikdo, proto "unboxing" video bílého iPhone 4, které vypadá opravdu reálně, na YouTube vzbudilo poměrně poprask. Video samozřejmě najdete v článku.