AppleForum 2010: přijďte se pobavit o Applech

Opět po dvou letech jsme pro vás připravili AppleForum, na kterém můžete potkat zajímavé lidi, zúčastnit se praktických workshopů zaměřených na multimedia a jako bonus ještě navštívit Digiforum.

Opět po dvou letech jsme pro vás připravili AppleForum, na kterém můžete potkat zajímavé lidi, zúčastnit se praktických workshopů zaměřených na multimedia a jako bonus ještě navštívit Digiforum.

AppleForum je komunitní Apple akcí s tradicí, neformální a tvůrčí atmosférou. Nehrajeme si na žádnou mega akci, nevybíráme nesmyslné vstupné a neslibujeme vzdušné zámky. AppleForum je jednodenní akcí s přímočarým programem a hlavně spoustou prostoru pro neformální setkání a diskuze. Organizátorem akce je server MujMAC.cz, nicméně letošními hosty jsou i osobnosti, které s ním nejsou přímo spjaty. Těšit se můžete na setkání s Petrem Márou, Kakaxou, Martinem Lérem, Vláďou Janečkem, Romanem Sejkotem, Karlem Šebelou či Honzou Březinou.

Prezentace zaměřené na praxi Letošní prezentační program jsme se rozhodli postavit na konkrétních postupech, konkrétních lidí. Nepůjde tedy o ukázky jednotlivých programů či řešení od Applu, ale o praktická dema toho, jak propojit jednotlivé komponenty do jednoho efektivního celku. Konkrétně se můžete těšit na:

 • Petr Mára – Jak z fotek a videa udělat super show
  Vracíte se ze super akce, máte spoustu fotografií a nějaké to video, a co dál? V praxi si na konkrétním projektu ukážeme, jak snadno zpracovat materiál pomocí iPhoto a iMovie tak, aby výsledkem byla skvělá show, kterou můžete snadno přes iWeb opublikovat jako webovou stránku, nebo třeba nahrát na YouTube.
  (Apple iPhoto, Apple iMovie, Apple iWeb)
 • Kakaxa – Muzika, i když nejste profesionální hudebník
  GarageBand otevřel svět hudby i „nehudebníkům“. Přijměte pozvání na nevázané, veselé a tvůrčí jammování, při kterém vytvoříme něco příjemného pro vaše ouška. Pojďte skládat muziku se mnou.
  (Apple GarageBand)
 • Honza Březina – Jak snadno prezentovat své fotky
  Vrátíte se z fotografování a na paměťové kartě je několik set fotografií v RAW formátu. V praxi si ukážeme, jak během jediné hodiny tyto fotky roztřídit, zpracovat, vytvořit z nich webovou galerii, prezentaci a ještě si je nahrát do iPadu. To vše rychle, snadno a na Macu.
  (Aperture, iWeb, Keynote, MobileMe, iPad)
 • Martin Lér – Applista na cestách
  V praxi si předvedeme, že mobilní datové služby lze se správným vybavením snadno používat i na Macu – ať to jsou datové modemy nebo iPhone. A také si ukážeme, jak využívat iPhone s Macem naplno, včetně propojení na služby Me.com.
  Geocaching elegantně spojuje moderní technologie a pohyb v přírodě, takže si vydobyl ohromnou popularitu a ČR je “kačerská” velmoc. I s Macem si můžeme “kešování” užívat a jednoduše propojit turistickou GPSku s Macem. Ukážeme si, jak snadno a rychle stahovat do GPSky “kešky”, jak pracovat s mapami, zájmovými body a také kde sehnat mapy zdarma ;). A pokud máte fotoaparát bez GPS, určitě vás potěší geotaging vašich fotek pro další využití například v iPhoto nebo Aperture.
  (MobileMe, Mac OS X, Apple iPhoto, Apple Aperture, iPhone)
 • Vláďa Janeček – Video jak od profíka
  I v poměrně jednoduchých domácích podmínkách jde natočit a zpracovat velmi dobře vypadající video jak od profíka. V praxi si ukážeme celý postup od záznamu, přes střih, post-processing až po finální export videa.
  (Apple iMovie)

Kromě pětice workshopů se můžete těšit na možnost vyzkoušet si řadu Apple produktů a příslušenství, živé natáčení videocastu Digit a jako bonus se můžete podívat na Digiforum, které probíhá paralelně s AppleForem a jehož základní vstup máte již zahrnut v ceně vstupného. Generálním partnerem akce je iStyle a akci podporuje celá řada dalších partnerů včetně iPhoneTips.cz!

Letošní AppleForum má kapacitu 250 účastníků, takže neváhejte a včas se zaregistrujte. 8. listopad se blíží!

3 comments
 1. Škoda že se to nekoná o víkendu.. Moc rád bych se zúčastnil ale škola volá 🙁

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Earth Defender: ubraňte planetu Zemi bláznivým klikáním

Následující článek

iOS vs Android: posledný polrok sa darí lepšie Androidu

Související články

iPhone 4 v mixérů: Will it blend?

Víte jak dopadně nový iPhone 4 v mixéru? Díky dalšímu dílu známé YouTube video-série "Will it blend?" to můžete vidět na vlastní oči. Blendtec pravidelně demoluje všechny Apple novinky,, takže po iPadu přichází Apple iPhone 4. Znáte lepší reklamu na mixéry?