Apple Watch pomohly vypátrat manžela, který zaživa pohřbil svou manželku

Apple Watch pomohly vypátrat manžela, který se pokusil zabít svou partnerku. Muž ze státu Washington se nepřiznal k pokusu o vraždu poté, co zaživa pohřbil svou manželku. Její Apple Watch rozbil kladivem poté, co jej použila k zavolání policie. Chae An, 53letý muž žijící v Lacey ve státě Washington, se nepřiznal k obvinění z pokusu o vraždu prvního stupně, únosu prvního stupně, domácího násilí a napadení. Všechny tyto činy se údajně dopustil proti své manželce Young An.

Jak se celý příběh odehrál?

Podle Fox News ji nejprve Chae An napadl a svázal ji lepicí páskou. Navzdory tomu, že měla roubík, Young An úspěšně zavolala policii prostřednictvím svých Apple Watch, ale její manžel ji unesl chvíli předtím, než mohl na místo dorazit policista.

“Odesláním bylo ‘neznámé problémové volání’,” řekl Sgt Shannon Barnes z policejního oddělení Lacey novinářům, “Takže neměl žádné informace o ničem, do čeho šel.”

V tomto okamžiku soudní dokumenty říkají, že Chae An rozbil Apple Watch své manželce ze zápěstí kladivem. Hovor však zůstal aktivní. Údajně záznam tísňového volání Younga An končí dokonce tím, že do domu vstoupí hlas policisty. Chae An odjel od domu, když měl svou ženu svázanou vzadu v autě a cestou minul policejní auto.

Chae An údajně zajel do lesů asi sedm mil daleko, pak ji pohřbil v mělkém hrobě a zasypal ji hlínou a spadanými větvemi. Žalobci tvrdí, že v určitém okamžiku před tím Chae An bodl Young An přes prsa. O několik hodin později Young An utekla z hrobu a běžela lesem, než našla pomoc. Na místo přišel zástupce a našel Young An, jak se schovává za kůlnou.

Policie Chae An zatkla

“Když si Young uvědomila, že je poblíž strážce zákona, sprintovala k němu a křičela o pomoc,” uvedlo prohlášení o pravděpodobné příčině. “Zběsile popadla policistku a řekla: ‘Můj manžel se mě snaží zabít. Pomozte mi’.”

Policie později našla Chae An v lese, poblíž mělkého hrobu. Fragmenty Apple Watch byly nalezeny přilepené na lepicí pásce nalezené na místě činu. Chae An je držen bez propuštění na kauci a příští soud má 16. listopadu.

Young An byla schopna uskutečnit své tísňové volání nejprve stisknutím bočního tlačítka Apple Watch. Ve výchozím nastavení pak vyžaduje potvrzení přejetím, ačkoli může být nakonfigurováno tak, aby uskutečnilo tísňové volání pouze tím, že uživatelé podrží boční tlačítko stisknuté dostatečně dlouho. Tato funkce také odesílá textové zprávy na vaše zvolené kontakty, které Young An nastavila.

Předchozí článek

Apple nedokáže vyrobit tolik iPhonů 14 Pro, aby pokryl poptávku

Následující článek

Apple šetří a pozastavuje nábor nových zaměstnanců, kromě výzkumu a vývoje

Související články