Apple šetří a pozastavuje nábor nových zaměstnanců, kromě výzkumu a vývoje

Mnoho společností se snaží v současné době šetřit a jedním z nejlepších způsobů je snížení počtu zaměstnanců. Apple také šetří a rozhodl se, že je potřeba udělat některá opatření. Apple údajně pozastavil nábor ve všech odděleních kromě výzkumu a vývoje. Cílem je pochopitelně snížit výdaje.

Navzdory krizi ale stále roste

Apple hledá způsoby, jak snížit výdaje, když míří do období, které očekává jako pomalé prázdninové období. Podle Bloombergu se tento krok netýká týmů pracujících na budoucích zařízeních a dlouhodobých iniciativách, ale ovlivní podnikové funkce a standardní hardwarové a softwarové role.

V prohlášení Apple říká, že pokračuje v náboru, ale „v některých částech podnikání zaujímá záměrný přístup“. Přesto zůstává přesvědčen o budoucnosti Applu. Navzdory zmrazení náboru mohou některé týmy za zvláštních okolností stále najímat. Zajisté by bylo vedení společnosti nerado, aby se ohrozil vývoj budoucích produktů.

Společnost také nadále inzeruje nové role na svých náborových webových stránkách. Apple vydělal za čtvrté fiskální čtvrtletí roku 2022 tržby 90,15 miliardy dolarů. Roční tržby ve výši 394,3 miliardy dolarů meziročně vzrostly o 8 % a s ročním ziskem na zředěnou akcii 6,11 dolaru o 9 %. Apple tedy stále roste, ale snaží se být přesto opatrný.

Předchozí článek

Apple Watch pomohly vypátrat manžela, který zaživa pohřbil svou manželku

Následující článek

Samsung předpovídá, že Apple bude mít skládací tablet do roku 2024

Související články

Ultimate Mortal Kombat 3: legenda z PC už také na iPhone (video)

Je mezi námi někdo, kdo nezná herní serii Mortal Kombat? Pokud jste zažili PC hry v 90. letech, tak vám jistě "Mortala" nemusím představovat. Bojovka s nezapomenutelnými charaktery, podle kterých byly natočené dokonce 2 filmy (v roce 95 a 97), se dočkala portu pro iOS zařízení s grafikou pro Retina displej. Koukněte na video z hraní a recenzi této hry!

iPod touch 5. generace: prohlédněte si údajný prototyp na fotce

I přes to, že je veřejnost upjata spíše na nový iPhone 5, přichází anonymní emailová pošta do schránky jednomu známému zahraničnímu serveru a v ní čtyři fotky nového prototypu iPod touch 5. generace. Samozřejmě se nedá s nějakou jistotou tvrdit, zda se jedná o opravdový prototyp či o fake nějakého fanouška Apple, rozhodně se ale jedná o zajímavý pohled.