Apple šetří a pozastavuje nábor nových zaměstnanců, kromě výzkumu a vývoje

Mnoho společností se snaží v současné době šetřit a jedním z nejlepších způsobů je snížení počtu zaměstnanců. Apple také šetří a rozhodl se, že je potřeba udělat některá opatření. Apple údajně pozastavil nábor ve všech odděleních kromě výzkumu a vývoje. Cílem je pochopitelně snížit výdaje.

Navzdory krizi ale stále roste

Apple hledá způsoby, jak snížit výdaje, když míří do období, které očekává jako pomalé prázdninové období. Podle Bloombergu se tento krok netýká týmů pracujících na budoucích zařízeních a dlouhodobých iniciativách, ale ovlivní podnikové funkce a standardní hardwarové a softwarové role.

V prohlášení Apple říká, že pokračuje v náboru, ale „v některých částech podnikání zaujímá záměrný přístup“. Přesto zůstává přesvědčen o budoucnosti Applu. Navzdory zmrazení náboru mohou některé týmy za zvláštních okolností stále najímat. Zajisté by bylo vedení společnosti nerado, aby se ohrozil vývoj budoucích produktů.

Společnost také nadále inzeruje nové role na svých náborových webových stránkách. Apple vydělal za čtvrté fiskální čtvrtletí roku 2022 tržby 90,15 miliardy dolarů. Roční tržby ve výši 394,3 miliardy dolarů meziročně vzrostly o 8 % a s ročním ziskem na zředěnou akcii 6,11 dolaru o 9 %. Apple tedy stále roste, ale snaží se být přesto opatrný.

Předchozí článek

Apple Watch pomohly vypátrat manžela, který zaživa pohřbil svou manželku

Následující článek

Samsung předpovídá, že Apple bude mít skládací tablet do roku 2024

Související články