Apple: vydělali jsme téměř 2 miliardy dolarů

Krize, nekrize – Apple může být v klidu. Včera společnost uveřejnila tiskovou zprávu, ve které odkrývá finanční úspěch společnosti.

Za poslední čtvrtletí vydělal celkem 1,94 miliardy USD. Do tohoto obnosu spadá jak zizk z prodeje hardware, tak provize z App Store a AppleTV. O úspěších App Store jsem psal před pár dny tady. Zisk z prodeje zařízení Apple je 1,23 miliardy USD a z provizního prodeje 0,71 miliard USD. Celkové tržby z prodeje hardwaru jsou 8,34 miliard USD, což je o 0,88 miliardy USD více, než v předešlém období.

Pokud vás zajímá počet prodaných zařízení, tak vězte, že Apple prodal 2,6 milionů Maců, o čtyři procenta více než před rokem. iPhonů se prodalo 5,2 milionů kusů, čož je úctyhodný nárůst o 626%. Dle všeho iPhony “ukrojily” z prodeje iPodů, protože se prodalo 10,2 milionů kusů (o 7% méně).

Předchozí článek

Harbor Master: navigujte lodě na iPhone

Následující článek

Waterslide Extreme: svezte se na tobogánu

Související články

Nové Macy: Porovnání a test výkonu nových modelů 2010

Jak jsme vás již informovali v článku o Magic Trackpad, Apple 27. července uvedl v Apple Store nové iMacy s procesory i3, i5 a i7, upgradoval Mac Pro se 4 i 6 jádrovými Xeony, nebo už dřív inovoval Mac Mini do opravdu atraktivního domácího počítače. Podívejte se na přímé hardwarové porovnání nových modelů 2010. V grafu najdete také porovnání výkonu některých modelů!