Apple: vydělali jsme téměř 2 miliardy dolarů

Krize, nekrize – Apple může být v klidu. Včera společnost uveřejnila tiskovou zprávu, ve které odkrývá finanční úspěch společnosti.

Za poslední čtvrtletí vydělal celkem 1,94 miliardy USD. Do tohoto obnosu spadá jak zizk z prodeje hardware, tak provize z App Store a AppleTV. O úspěších App Store jsem psal před pár dny tady. Zisk z prodeje zařízení Apple je 1,23 miliardy USD a z provizního prodeje 0,71 miliard USD. Celkové tržby z prodeje hardwaru jsou 8,34 miliard USD, což je o 0,88 miliardy USD více, než v předešlém období.

Pokud vás zajímá počet prodaných zařízení, tak vězte, že Apple prodal 2,6 milionů Maců, o čtyři procenta více než před rokem. iPhonů se prodalo 5,2 milionů kusů, čož je úctyhodný nárůst o 626%. Dle všeho iPhony “ukrojily” z prodeje iPodů, protože se prodalo 10,2 milionů kusů (o 7% méně).

Předchozí článek

Harbor Master: navigujte lodě na iPhone

Následující článek

Waterslide Extreme: svezte se na tobogánu

Související články

iPhone 4: nová televizní reklama vyzdvihuje baterii

Apple vydal novou televizní reklamu na iPhone 4, ve které se dozvíte, že s iPhone 4 můžete déle hrát hry, stahovat data, poslouchat hudbu, nebo třeba sdílet obrázky. Musím potvrdit, že baterie je u iPhone 4 oproti iPhone 3 vydrží déle, na druhou stranu že bych na tom postavil televizní kampaň, to ne. Mám ale takové tušení, že toto není poslední spot, který na iPhone 4 vidíme.