Apple: vydělali jsme téměř 2 miliardy dolarů

Krize, nekrize – Apple může být v klidu. Včera společnost uveřejnila tiskovou zprávu, ve které odkrývá finanční úspěch společnosti.

Za poslední čtvrtletí vydělal celkem 1,94 miliardy USD. Do tohoto obnosu spadá jak zizk z prodeje hardware, tak provize z App Store a AppleTV. O úspěších App Store jsem psal před pár dny tady. Zisk z prodeje zařízení Apple je 1,23 miliardy USD a z provizního prodeje 0,71 miliard USD. Celkové tržby z prodeje hardwaru jsou 8,34 miliard USD, což je o 0,88 miliardy USD více, než v předešlém období.

Pokud vás zajímá počet prodaných zařízení, tak vězte, že Apple prodal 2,6 milionů Maců, o čtyři procenta více než před rokem. iPhonů se prodalo 5,2 milionů kusů, čož je úctyhodný nárůst o 626%. Dle všeho iPhony “ukrojily” z prodeje iPodů, protože se prodalo 10,2 milionů kusů (o 7% méně).

Předchozí článek

Harbor Master: navigujte lodě na iPhone

Následující článek

Waterslide Extreme: svezte se na tobogánu

Související články

Liquipel: získejte voděodolný iPhone za příplatek $59

Na letošním veletrhu CES byla kromě již tradičního příslušenství pro zařízení od Apple představena i jedna opravdu revoluční novinka, která vypadá natolik dobře, až se jeví jako neuvěřitelná. Firma Liquipel zde totiž prezentovala stejnojmenou technologii, díky které dokáže ochránit elektronická zařízení od poškození pří styku s vodou.

BBC: značka Apple vyvolává náboženskou euforii

Ano, slýcháváme to často. My, uživatelé Apple produktů, jsme prý ovce. Kupujeme si předražené přístroje jenom kvůli tomu logu jablka co se pyšní vzadu na iPřístroji. Samozřejmě to není názor úplně všech, přesto je to početná skupina. A tato skupina se nyní může ohánět vědeckým důkazem!