Apple v Indii údajně plánuje 25% produkci

Indický ministr obchodu tvrdí, že Apple má v úmyslu zvýšit svou místní výrobu na 25 % ze současných 5-7 %, ačkoli neuvedl žádný časový plán. Shri Piyush Goyal, indický ministr obchodu a průmyslu, také neupřesnil, jaká zařízení očekává, že Apple bude v zemi vyrábět. Jeho komentáře však zapadají do předchozích zpráv, že Apple hodlá do roku 2025 v Indii vyrábět jeden ze čtyř iPhonů.

Významný krok

Podle agentury Reuters Goyal hovořil na konferenci, kde propagoval Indii jako centrum výroby.

“Apple, další úspěšný příběh,” řekl Goyal. “Už nyní tvoří asi 5-7 % své výroby v Indii.”

„Pokud se nemýlím, jejich cílem je zvýšit až 25 % své výroby,“ pokračoval. “Uvedli na trh nejnovější modely z Indie vyrobené v Indii.”

Přesun do Indie přichází jako součást cíle společnosti Apple snížit závislost na čínských společnostech a přichází, protože se místo toho výrazně rozšiřuje v jiných zemích. Dodavatelé v Číně už údajně vidí dopad.

Je nepravděpodobné, že by Apple někdy mohl zcela přestat zemi používat.

Předchozí článek

Apple znovu získal prvenství na trhu smartphonů i přes 17% pokles

Následující článek

Vůz newyorské policie byl sledován za pomoci AirTagu

Související články

iSETOS: na zlevněné produkty čekaly davy

Před otevřením jsme vás informovali o speciální akci, kterou firma Setos, zabývající se Apple produkty již od roku 1996, přichystala pro první zákazníky. Spousta lidí se ale obávala, že otevření nedopadne bez chyb, které potkaly konkurenci. Jak celá akce probíhala?

iOS 5: nejdůležitější novinky, které Apple zítra (snad) představí

Čekání je téměř u konce a už zítra bude světu představena nová verze systému iOS 5.0 na WWDC 2011. S ní, jak již jistě víte, bude mimojiné představena i nová verze Mac OS X, Lion, či nová služba iCloud, o které se můžete blíže dočíst z našeho staršího článku. Nyní se ale pojďme soustředit na to, čeho bychom se měli dočkat v nadcházející budoucnosti sytému iOS - přesněji tedy jeho páté verze.