Apple trvá na tom, že 8GB unifikované paměti odpovídá 16GB běžné RAM

Tváří v tvář nové kritice, že ve svých zařízeních iMac a MacBook poskytuje příliš málo RAM, Apple vysvětlil, jak Apple Silicon využívá paměť mnohem efektivněji. Jedna z konstrukčních změn, kterou přinesl přechod od Intelu k Apple Silicon v roce 2020, se týkala paměti RAM. V Apple Silicon je paměť pevně připojena k procesoru pomocí Unified Memory Architecture (UMA), což odstraňuje tradiční úzká hrdla.

Mac potřebuje méně paměti RAM

K paměti v Apple Silicon se přistupuje rychleji než u předchozích návrhů, protože RAM je na desce procesoru a nemusí být dostupná přes tradiční sběrnici a metodu samostatného čipu. Existují potenciální problémy, ale celkově má Apple pravdu, že se jedná o významné zlepšení. Hlavním tvrzením společnosti Apple však je, že tento vylepšený design znamená, že Mac potřebuje méně paměti RAM než oni.

„Porovnávání naší paměti s pamětí jiného systému ve skutečnosti není ekvivalentní,“ řekl viceprezident Apple pro celosvětový marketing produktů Bob Borchers v novém rozhovoru, „kvůli skutečnosti, že máme tak efektivní využití paměti a používáme kompresi paměti a máme jednotnou architekturu paměti.”

„Ve skutečnosti je 8 GB na M3 MacBook Pro pravděpodobně analogické 16 GB na jiných systémech,“ pokračoval. “Shodou okolností to dokážeme využít mnohem efektivněji.”

Po několika letech používání Apple Silicon však došlo také k nárůstu používání velkých jazykových modelů AI. Spolu s tím přichází zvýšený dojem, že Apple mění své uživatele Pro tím, že upgrady RAM jsou nákladné.

„Tak bych řekl, že bych nechal lidi, aby přišli a vyzkoušeli, co chtějí na svých systémech dělat, a myslím, že uvidí neuvěřitelný výkon,“ pokračoval Borchers. “Pokud se podíváte na nezpracovaná data a schopnosti těchto systémů, je to opravdu fenomenální.”

“Myslím si, že toto je místo, kde lidé potřebují vidět za hranice specifikací a skutečně jít a dívat se za hranice možností a naslouchat důvěryhodným lidem, jako jste vy, kteří systémy skutečně používali,” řekl. “Lidé se musí podívat za hranice specifikací a skutečně jít a pochopit, jak se tato technologie používá. To je skutečný test.”

Tvrzení společnosti Borchers je spravedlivé pro běžné používání, jako je surfování, lehké úpravy obrázků a podobně. Existuje však několik profesionálních pracovních postupů, které vyžadují více RAM.

Apple je pravděpodobně opět pod tlakem kvůli RAM, protože nový 14palcový MacBook Pro je standardně dodáván s 8 GB RAM, stejně jako nový 15palcový MacBook Air. Tyto a nový 24palcový iMac lze rozšířit na 16 GB RAM, ale pochopitelně za více peněz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Apple soukromě popsal Android jako „masivní sledovací zařízení“

Následující článek

iPhone zůstává na špičce navzdory stagnujícím globálním prodejům smartphonů

Související články