Apple a Google se blíží zavedení finálního standardu proti zneužití Bluetooth trackeru

Poté, co Google v červenci 2023 ukázal prstem na Apple za to, že nemá připraveny své AirTagy ke standardu zneužití Bluetooth trackeru, specifikace se právě dočkala aktualizace. Nová síť „Find My Device Network“ byla navržena dříve v roce 2023 a přibližně ve stejnou dobu byl vydán společný standardní návrh. Specifikace v posledních dnech pokročila a to, co se zdá být konečným návrhem, bylo zveřejněno 20. prosince.

Uživatel by měl vědět, když ho AirTag sleduje

Sledovací zařízení obecně spoléhají na fungování konkrétních ekosystémů zařízení, jako jsou telefony iPhone a síť Find My pro AirTag. Oznámení jsou však také závislá na zařízení, takže uživatelé iPhone uvidí upozornění proti pronásledování, pokud mají v tašce další AirTag, ale zařízení se systémem Android ne, pokud je aktivně nevyhledává příslušná bezpečnostní aplikace.

Nový standard má umožnit uživatelům iPhone a Androidu dostávat varování, bez ohledu na to, zda je tracker AirTag nebo jiný kompatibilní s Androidem.

„Apple spustil AirTag, aby uživatelům poskytl klid na to, aby věděli, kde najdou své nejdůležitější položky,“ řekl Ron Huang, viceprezident Applu pro snímání a konektivitu během uvedení. „Vytvořili jsme AirTag a síť Find My se sadou proaktivních funkcí, které odrazují od nežádoucího sledování – což je poprvé v oboru – a pokračujeme ve vylepšování, abychom zajistili, že technologie bude používána tak, jak bylo zamýšleno.“

Google má v podstatě stejný názor na sledování Bluetooth a potenciální interoperabilitu.

„Bluetooth trackery vytvořily ohromné výhody pro uživatele, ale také přinášejí potenciál nechtěného sledování, jehož řešení vyžaduje celoodvětvovou akci,“ řekl Dave Burke, viceprezident Google pro inženýrství pro Android. “Android má neochvějný závazek chránit uživatele a bude pokračovat ve vývoji silných bezpečnostních opatření a ve spolupráci s průmyslem, aby pomohl v boji proti zneužívání sledovacích zařízení Bluetooth.”

Specifikace byla předložena jako internetový návrh prostřednictvím Internet Engineering Task Force (IETF), organizace pro vývoj norem. Specifikace byla otevřena do srpna k posouzení a připomínkám externích stran. V té době společné vydání uvádělo, že Apple a Google budou reagovat na zpětnou vazbu a po skončení období provedou úpravy. První kontrolní období skončilo v srpnu.

Další společnosti také vyjádřily podporu této iniciativě, včetně Samsung, Tile, Chipolo, eufy Security a Pebblebee. Není jasné, zda tyto další společnosti poskytly zpětnou vazbu nebo jak jsou do standardu zapojeny. Hlavními přispěvateli jsou výzkumníci společností Apple a Google.

Zaměstnanci Applu uvedení v návrhu jsou Brent Ledvina a Ben Detwiler. Ledvina je výzkumník s velkým množstvím vědeckých publikací týkajících se GPS a bezdrátového spoofingu a sledování. Detwiler je Senior Software Engineering Manager ve společnosti Apple se specifickým zaměřením na AirTags a blízké funkce, jako je CoreLocation.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Všechny modely iPhone 16 nejspíš dostanou procesor A18

Následující článek

iPhone má na trhu smartphonů dominantní postavení a za rok 2023 vygeneroval rekordní prodeje

Související články