AirPower: Vynález, který Applu nevyšel

Slyšeli jste už o AirPower? Apple poprvé oznámil AirPower v roce 2017 jako proprietární nabíječku schopnou napájet více zařízení jako iPhone, AirPods a Apple Watch. Poté, co se dostal do úzkých míst ve vývoji a zmeškal původní datum uvedení na trh, společnost nakonec produkt v březnu 2019 zrušila.

AirPower byl zrušen

V té době Apple řekl, že AirPower nemůže dosáhnout svých „ vysokých standardů “. Zprávy naznačovaly, že Apple narazil na problémy s přehříváním kvůli překrývajícím se cívkám. Prototypy AirPower jsou vzácným nálezem, protože většina testovacích jednotek Apple je zničena, aby se zabránilo úniku. Navíc se v roce 2018 nebo 2019 neobjevily žádné nové prototypy AirPower, což naznačovalo, že Apple vyvinul prototypový hardware AirPower v roce 2017 a následující dva roky pracoval na řešení problémů prostřednictvím softwaru nebo firmwaru.

Nedávno zveřejněné video poskytlo hloubkový pohled na prototypovou verzi Apple AirPower, zrušené nabíjecí podložky pro více zařízení, která byla od začátku sužována technickými problémy. 30minutové video na YouTube, které je výsledkem spolupráce mezi 91Tech a Apple Demo, zobrazuje dosud nejhlubší ponor do nešťastné nabíjecí podložky Apple. Nabízí praktický pohled na AirPower, stejně jako pohled na jeho základní kód a podrobnosti o jeho vývoji

Jak je znázorněno na videu, prototypová jednotka nebyla ve skutečnosti funkční. Společnost 91Tech jej však dokázala připojit k terminálu na Macu a použít interní vývojářské nástroje k její analýze.

Po vydání příkazů pro podložku AirPower po restartu byl youtuber schopen nasbírat spoustu informací o prototypu, včetně skutečnosti, že jeho firmware byl nainstalován 7. června 2017, stejně jako další informace o nastavení cívky a další .

Konkrétním prototypem na videu je model s 22 cívkami. Apple měl přihlášky k patentům jak na 16-cívkové, tak na 22-cívkové varianty a zdá se, že druhá varianta byla variantou, kterou Apple ve skutečnosti plánoval uvést na trh.

Není to poprvé, co se prototyp AirPower objevil. V srpnu 2020 únikový materiál strhl to, co vypadalo jako vyřazená nabíjecí podložka společnosti Apple, zobrazující zařízení podobné tomu v pátečním videu AirPower.

Apple prý stále zkoumá možnosti podobné AirPower, včetně nabíjecí podložky s podobnou funkčností jako AirPower.

Předchozí článek
iPhone 14 a 14 Pro

Tohle je čtveřice iPhonů 14. Nalaďte se na Always On displej, satelitní připojení a vylepšené fotoaparáty.

Následující článek
Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra oficiálně: Ultra výbava, ultra cena.

Související články

iOS 4.2: tento týden nebude, iTunes 10.1 je ale už venku!

Vše nasvědčovalo tomu, že se 12. listopadu objeví finální verze iOS 4.2, na kterou čekají především vlastnící iPadů (kvůli multitaskingu či české/slovenské lokalizaci systému). Bohužel, kvůli chybě Wi-Fi připojování, kdy se iPad často zničehonic od sítě odpojuje, se iOS 4.2 odkládá. Tato chyba se týká pouze iPadu a jeho GM (Golden Master) verze - předchozí bety totiž s Wi-Fi neměly nejmenší problém.