Jak chce Apple integrovat svůj AR headset s iPhonem a Macem

Nadcházející náhlavní souprava společnosti Apple vždy fungovala spolu s iPhonem a Macem, ale nově podaná patentová přihláška popisuje přesně to, co společnost chce, aby se stalo. Patentová přihláška „Kontinuita více zařízení pro použití se systémy rozšířené reality“ se soustředí na předávání práce, jako jsou dokumenty, z jednoho zařízení do náhlavní soupravy.

O čem nová patentová přihláška je?

„Implementace předmětné technologie popsané v tomto dokumentu poskytují přenos obsahu, kontrolu nad obsahem a/nebo kontrolu jedné nebo více aplikací z jednoho zařízení do jiného zařízení pomocí systému XR,“ říká. „Například s technologií předmětu může uživatel, který na svém chytrém telefonu e-mail vypracuje, umístit chytrý telefon do zorného pole zařízení XR (např. tabletu nebo systému pro upevnění na hlavu) a pokračovat ve vytváření návrhu e-mailu v Prostředí XR vytvořené zařízením XR.”

Apple již dříve požádal o patenty, které umožňují nositeli AR headsetu vidět předměty nebo text na zařízení, které se ostatním lidem jeví jako prázdné. Tato nová patentová přihláška by mohla odkazovat na totéž, s rozšířením, že nositel by mohl vidět a komunikovat s displejem jiného zařízení.

Nové podání společnosti Apple však pětkrát odkazuje na funkci „předání“ společnosti. Handoff je místo, kde například přiblížení iPhone k HomePodu mini automaticky přenese aktuálně přehrávanou skladbu do reproduktoru.

Může se tedy stát, že pohled na druhé zařízení stačí k tomu, aby náhlavní souprava sama načetla dokument. Uživatel pak mohl odložit iPhone a pokračovat v práci na dokumentu z náhlavní soupravy.

“V reakci na detekci uživatele, který se dívá nebo gestikuluje směrem k zařízení s chytrým reproduktorem zařízením XR,” pokračuje patentová přihláška, “skladbu, která se přehrává v telefonu uživatele, lze přenést a přehrát na zařízení s inteligentním reproduktorem.”

„Trojrozměrné informace týkající se zařízení ve fyzickém prostředí může zařízení XR shromažďovat,“ říká dokument, který si poprvé všiml PatentlyApple, „a použít k usnadnění hladkého a nepřetržitého přenosu ovládání a/nebo obsahu mezi zařízeními a/nebo nebo zařízení XR.”

Tato patentová přihláška také zmiňuje, jak by uživatel mohl pokračovat v psaní na dokument ve virtuálním prostoru – a je to stejná metoda, kterou právě popsala Meta. Uživatel by mohl pohybovat prsty, jako by psal na skutečné klávesnici, a nechat tyto pohyby vytvářet text na virtuální klávesnici.

Patentová přihláška byla podána mezinárodně, spíše než u amerického patentového úřadu. Apple to však někdy dělá, aby se vyhnul kontrole, kterou dostávají jeho spisy v USA, a je nepravděpodobné, že by společnost nepožádala o patenty po celém světě.

Předchozí článek

Budoucí Apple 'Body ID' by mohlo zvýšit povědomí o zdraví a nabídnout dietní poradenství

Následující článek

iPhone 15 Pro může opustit dvě tlačítka pro ovládání hlasitosti

Související články

BeejiveIM for iPad: IM, který raději nekupujte

Pokud jste si v nedávné době pořídili iPad a hledáte, jaké IM na něm používat, tak nestojíte před lehkou volbou. Narozdíl od menšího iPhonu či iPodu touch je počet instant messengerů značně omezen a např. povedené IM aplikace zdarma, jako Trillian nebo Meebo na iPadu nenajdeme (pokud tedy nebudeme emulovat stávající aplikace, což je ale pro dlouhodobější využití prakticky nepoužitelné). Poté tedy přichází na řadu několik "prověřených" IM messengerů, mezi které patří zejména IM+ či nyní recenzované BeejiveIM.
Číst více

Apple letošní WWDC 2014 zahájí 2. června

Jako každý rok, tak i letos bude v San Franciscu v centru Moscone Convention od 2. do 6 . 6. probíhat konference WWDC určená především vývojářům. Pro širokou veřejnost je ale určitě zajímavý fakt, že jako každý rok, tak i letos celé WWDC odstartuje Apple prezentací novinek, které nás čekají a neminou v roce 2014. A jaké to budou?