Lightning / HDMI

Přiznejme si to. Stali se z nás multimediální sobci. Začalo to vynálezem walkmana a skončí to zřejmě AR brýlemi.

Teď se nacházíme v období někde mezi. Kazetový přehrávač sice už skončil v elektroodpadu a nahradilo ho něco placatějšího, ale na laciné, prudce inteligentní brýle, které jen nám a nikomu jinému promítne film nebo umožní hrát hry, můžeme v blízké době také v klidu zapomenout. Ještě prostě máme tu možnost kradmo nahlédnout přes rameno pubescentní ratolesti, jestli v „naučném” filmu, který právě sleduje, nepřevažuje především barva růžová.

Nastane-li ale situace, kdy se jen po 2 hodinách mírumilovné debaty dohodnete, že se bude SPOLEČNĚ dívat na film, který je momentálně k dispozici jen na iPhonu nebo iPadu někoho z rodiny, nastává problém. Jak dostat obraz i zvuk na TV. Nemáte-li tzv. smartTV libovolné značky, která disponuje funkcí AirPlay, máte tuto možnost. HDMI konektorem disponují i starší TV a na Vás je jen sehnat redukci Lightning/HDMI. Toto řešení sice už není tak sexy bezdrátové, ale na druhou stranu, lze při přehrávání současně i nabíjet. Buď hrajete na jistotu a zakoupíte sice drahou, ale zcela spolehlivou od Applu, a nebo se vydáte na dobrodružnou cestu do daleké Číny. Tam jsem našel i kousky, kterými by se i Apple měl inspirovat. Nemyslím teď jen jejich legrační cenu. Např. bych zmínil redukci, která obsahuje najednou Lightning, USB, Ethernet i HDMI. Otázka je životnost, ale zatím nemám žádný problém ani po 1/2 roce každodenního používání.

Funkce jakéhokoliv převodníku tohoto druhu je stejná. Buď zrdcadlí vše, co máte na displayi, nebo u některých aplikací tam nechává jen ovládací prvky a video vidíte jen na TV.

Pokud jste ještě ve fázi uvažování, možná se Vám před očima mihly tyto děsuplnné scénáře. Co budu, proboha, dělat, když iPad nebude v mém přímém dosahu (leží u TV, připojený HDMI kabelem o délce 1 metru) a dříve nebo později budu donucen svými zažívacím traktem udělat PAUZU, popř. budu se chtít po návratu vrátit trochu v čase zpět, jsa sklerotik. Odpověď i řešení je prosté. V případě prvním, stejně musíte vstát, takže to znamená jen menší objížďku. A v obou případech ale stačí připojit jakoukoliv bezdrátovou klávesnici a používat ji jako dálkové ovládání. V 99 % videoaplikací funguje mezerník jako pauza a šipkama se pohybujete v čase vpřed a vzad.

Prostě nebuďte sobci a podělte se.

Předchozí článek

2048

Následující článek

Cinematic mode podrobně – Apple vydal „Průvodce iPhonem 13.”

Související články
LED dioda
Číst více

iOS Tip: Výstrahy bleskem LED

Máme pro vás rychlý tip - výstrahy bleskem LED na příchozí hovory a SMS. Tuto vychytávku možná už znáte, protože je integrována do iOS poměrně dlouho, nicméně řada uživatelů o této možnosti zatím neví, což je velká škoda.