Web Albums: prohlížení fotek na Picase i z iPhone

Pokud používáte Picasu od Googlu pro zálohování fotek nebo jako primární úložiště? Tak to by se vám mohla hodit aplikace, díky které byste mohli fotky prohlížet i na vašem iPhonu či iPodu Touch – Web Albums.

Pokud používáte Picasu od Googlu pro zálohování fotek nebo jako primární úložiště? Tak to by se vám mohla hodit aplikace, díky které můžete fotky prohlížet i na vašem iPhonu či iPodu Touch. Jednou z mála je Web Albums, která vám za 0,79€ poskytne stejně přehledné prostředí, jako nabízí standardní aplikace Obrázky.

Aplikace, kterou na App Store najdete pod celým názvem Web Albums – Picasa Web Albums Photo Viewer, vypadá na první pohled přesně jako vestavěná aplikace pro prohlížení obrázků, což určitě spousta uživatelů ocení. Nenajdete zde žádně zbytečné funkce navíc a celá aplikace je velmi přehledná. Obrázky navíc můžete poslat mailem nebo si je uložit do galerie, což jde ovšem pouze po jednom.

Skvělá vlastnost je také ukládání obrázků do cache, takže se fotky, které jste již viděli, nebudou znovu načítat, ale zobrazí se rychle z cache. Cache paměť se nemaže, takže i po znovuotevření aplikace se již prohlédnuté obrázky načtou z paměti. Velikost prostoru pro ukládání můžete upravit v nastavení aplikace.

Nechápu ovšem důvod, proč je pro načtení nových alb nutno restartovat nastavení a vymazat tak všechna dosavadní data. Pokud totiž na Picasu přidáte další alba či jen do některého ze stávajících přidáte fotky, tak se v aplikaci nezobrazí a vy musíte jít do nastavení, restartovat uživatelská data a znovu se přihlásit. Autor na vyřešení údajně pracuje, ale i tak beru za důležité to uvést.

Další věc, která mi vadí, ovšem tentokrát z estetického hlediska, je ta, že jsou náhledy fotek zbytečně moc rozrastrovány. To je ale pouze estetická chyba, jelikož je z náhledů stále poznat, co je na fotce.

Pokud hledáte aplikaci, která vám umožní “pasivně konzumovat obsah”, tak doporučuji právě Web Albums i přes poměrně zásadní chybu, kvůli které se musíte čas od času přihlásit znovu. Web Albums mi totiž za nějakých 20 korun nabídla přesně to, co jsem chtěl – přehlednou aplikaci, která nebude přecpána funkcemi a bude fungovat. Pokud ovšem hledáte aplikaci, která vám umožní fotky také nahrávat, pak se musíte poohlédnout jinde. Cena Web Albums je 0,79€

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPad: dopyt pri spustení predaja väčší ako v prípade iPhonu

Následující článek

Street Fighter IV: vieme cenu a dátum vydania!

Související články