Inotia 2: nejlepší hra pod stromeček

Jak by asi dopadlo Diablo 2, World of Warcraft a Lineage 2 smíchané dohromady a předělané  na iPhone? Dost možná právě jako druhý díl hry Inotia: A wanderer of Luone. Přečtěte si o teto parádní a originální hře, která vám o Vánocích určitě udělá radost!InotiaPvP3

Rytíři světla (Knights of Light) jsou od pradávna považováni za hrdiny světa Inotia, protože to byli právě oni, kdo porazili a magicky spoutali temného pána. Nyní mají za úkol hlídat magické pečeti, které zabraňují jeho vstupu zpět na tento svět. Jednoho dne se stane ale velká pohroma- jedna z pečetí se ztratí a bezpečnost obyvatel celé země je ohrožena. Nikdo neví kam se poděla a tak rytíři prohledávají vesnici za vesnicí a hledají toho kdo pečeť ukradl. A v jedné z vesnic kam tito rytíři zamíří se s nimi setkáte za jistých okolností i vy a rozhodně Vás nenechají jen tak odejít bez povšimnutí. Tak začíná příběh druhého dílu Inotie, ale postupně se celý děj ještě víc zamotává, ale víc už nebudu prozrazovat.

Inotia1

Celou hru hrajete v pohledu shora (viz obrázky), grafika je poměrně povedená a všelijaké efekty kouzel a schopností vůbec nezpomalují hru ani na iPhone 3G, jako se to občas stává u jiných her. Ve hře je celkem příjemná hudba i zvuky, ale pokud by Vás přece jen omrzela, můžete si pustit tu svoji. Co musím pochválit je ovládání, protože tu každý najdete to co Vám více vyhovuje. Máte na výběr ze dvou typů – jedno je klasický V-pad, kdy máte v rohu obrazovky umístěné směrové šipky a druhý, který jsem používal já je přímé dotykové ovládání(jednoduše kam ukážete, tam postavička dojde, případně zaútočí).

Inotia2

Ale zpět na začátek, na výběr máte z 5 povolání. Rytíř, který jako jediný může používat obouruční zbraně a také snese největší rány díky plátovému brnění. Kouzelnice, která má ve svém repertoáru různá destrukční a také vyvolávací kouzla a útočí na dálku s kouzelnými holemi. Zlodějka, coby mistryně v zacházení s dýkami a lehkou zbrojí, která se dokáže skrýt ve stínech a z nich překvapit soupeře či prchnout z boje. Kněžka zase svými kouzly dokáže odstavit nepřátele, umlčet jejich kouzla či útoky a velmi efektivně uzdravuje spojence. Posledním z pětice povolání jetemplář, ten se zase specializuje na používání štítu, disponuje také ozdravnou magií a dokáže očarovat svůj meč, aby se proměnil ve smrtící nástroj.

Po výběru postavy už se vrháte na samotné hraní a spoustu úkolů a sběr lepších a lepších předmětů. Úkoly většinou nejsou až tak náročné a hlavně většinu z nich plníte hned ve vedlejší lokaci od té kde jste úkol dostal, takže nehrozí neustálé pobíhání přes x lokací sem a zase zpátky kvůli jednomu úkolu. Podobně jako třeba ve World of Warcraft se tu dá většinou nabrat více úkolů najednou a splnit všechny v dané lokaci a pak se vrátit a posbírat hromadně odměny. Díky tomuto nehrozí neustále běhání mezi 2 lokacemi(tedy až na úvodní úkoly) aby jste splnili jeden úkol a hned na to Vám jiné NPC zadalo podobný úkol znovu ve stejné lokaci.

Hra má krásně zpracované  záložky postav a rozdělování skill bodů probíhá  podobně jako u Diabla 2, kdy máte skilly a kouzla dostupné  od různých úrovní postavy a můžete si předem vymyslet na co Vaše postava bude zaměřená a pouze tyto skilly co nejvíce zvyšovat.

Inotia4

V Inotii jsou podobně jako v Diablu 2 spousty předmětů s různými magickými vlastnostmi a navíc se jich dá spousta vytvořit ze speciálních přísad díky kombinaci podle receptů, které nacházíte při hraní. Kromě receptů, předmětů a přísad ale z monster můžete najít ještě speciální okouzlující „kuličky“, tyto jednoduše použijete na kterýkoliv předmět a ten tak získá určitý bonus popsaný u té které kuličky, také tu extistují podobně jako v Lineage 2 svitky na okouzlení brnění či zbraně, po každém úspěšném okouzlení se o něco zvedne jejich obrana či zranění a dokonce můžete přes internetový žebříček sledovat ty nejvíce okouzlené předměty(aktuálně tam tuším někdo měl +25 dýku, zatím jsem se tak daleko nedostal, ale alespoň v Lineage pokud se Vám vylepšení(se šancí cca 50%) nepovedlo, celý předmět se rozpadl a takto vysoko vylepšené předměty byly velmi vzácné). Proč jsem ale zmiňoval Diablo 2? Jistě si všichni kdo jste ho hráli vzpomínáte na možnost mít svého žoldáka a dávat mu různé předměty. Něco podobného je i tu, ale více vypracované. Ve hře se nachází speciální talismany, které když dáte hospodskému, tak si můžete najmout žoldáka, tento žoldák může být jakékoliv z pěti povolání a má 3 náhodné schopnosti ze svého povolání, vy si do nich rozdělujete body a také ho můžete kompletně vybavit věcmi, které bude používat. Je tu také důležitá možnost se přímo na žoldáka přepnout a ovládat ho, proto například pokud Vaše postavička je primárně léčitel a vy najdete talisman rytíře, povedete určitě partu raději s ním, aby jste zbytečně nelákali monstra na svého léčitele. Můžete mít v partě maximálně 2 žoldáky, ale kdykoliv je můžete v hospodě měnit za jiné pokud máte patřičné talismany. Tak bych ve zkratce popsal systém a předměty ve hře, ale to ještě není vše, to největší lákadlo jsem si nechal nakonec.

Zmiňoval jsem se i o World of Warcraft a také jsem nakousl online žebříček enchantmentů. Ve hře je totiž kromě příběhu ještě online mód, ve kterém bojujete proti ostatním hráčům v PvP podobně jako v arenách ve WoW a dostáváte za vyhrané souboje body a odměny, pokud se Vám povede vyhrát 5 zápasů v řadě dostanete i krabičku s překvapením(náhodný předmět nebo peníze), těch 5 výher není ale nic jednoduchého, vy totiž po každém vyhraném zápase pokračujete dál, ale Váš protivník má teprve první zápas a proto je zcela odpočatý. Za odměny si pak můžete kupovat speciální předměty či ty již zmíněné krabičky s překvapením a body se Vám zapisují do online žebříčku. V tomto žebříčku kromě jmen hráčů vidíte také jejich postavy a dokonce si můžete prohlédnout i jejich výbavu. Musím pochválit i plynulost hraní po netu a nenáročnost na připojení. Ačkoliv se bitvy odehrávají v reálném čase, tak mi postavička v pohodě reagovala jak na 3G, tak i na GPRS připojení.

InotiaPvP

I přes všechnu chválu mám ale nějaké malé výtky ke hře. Jednou z nich je trošku těžší výběr cíle kouzla(například když chcete vyléčit svého spojence, tak se mnohdy stane, že zakouzlíte sám na sebe) a druhá výtka je poměrně drahý odpočinek v hospodě- přihlášení do turnaje vás stojí po 20. lvl 80 zlatých, ale odpočinek v hospodě na doplnění života a many vás výjde na nějaké 300, což je celkem dost a proto se to moc nevyplatí pokud nejste boháči co můžou rozhazovat. No a poslední nedostatek vidím v tom, že když zamknete telefon na delší dobu a nejste v menu hry, tak po odemknutí Vám zmizí panely s ikonkami a pomůže jedině hru vypnout a zapnout(a pokud nemáte save někde blízko, tak Vás to může přijít docela draho). Ale snad tyto drobné nedostatky v dalších updatech opraví.

Snad jsem Vám svou recenzí dostatečně  přiblížil co Vše může pro mě zatím nejlepší RPG na iPhone nabídnout a najde si své příznivce i mezi Vámi, na iTunes jsou sice i RPG s lepší grafikou, ale lepší grafika ne vždy znamená také lepší zábavu.

Proto milovníkům RPG tuto komplexní hru doporučuji všemi 10-ti, určitě Vám poskytne hodiny a hodiny zábavy. Ode mne má tato pecka 95% a určitě za těch 5,99 € stojí.

80 comments
  1. Jen bych trosku poopravik neco co jsem v dobe psani recrnze jeste nevedel- pri enchantovani se vam zbran nerozbije, po neuspesnem pokusu pouze ztratite svitek, ten sam o sobe je ale celkem drahy.
    Za druhe: pri online bojich bojujete ne s hraci co jsou online, ale jejich partou rizenou pocitacem. To je zatim vse co me napadlo, kazdopadne hra je super a vydrzi dlouhe hodiny..

  2. Jen bych trosku poopravik neco co jsem v dobe psani recrnze jeste nevedel- pri enchantovani se vam zbran nerozbije, po neuspesnem pokusu pouze ztratite svitek, ten sam o sobe je ale celkem drahy.
    Za druhe: pri online bojich bojujete ne s hraci co jsou online, ale jejich partou rizenou pocitacem. To je zatim vse co me napadlo, kazdopadne hra je super a vydrzi dlouhe hodiny..

  3. parádní hra, zatím určitě nej RPG na iPhone(hrál jsem Zenonia, Inotia 1 a pár dalších, ale tohle je určitě nej..)

  4. parádní hra, zatím určitě nej RPG na iPhone(hrál jsem Zenonia, Inotia 1 a pár dalších, ale tohle je určitě nej..)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhoneTips.cz vám přeje krásné Vánoce!

Následující článek

Apple: Nokia okopírovala iPhone

Související články
Číst více

MetaWatch STRATA: dostupné hodinky pro iPhone a Android

Hodinky se jako rozšíření iPhone používají sice už více než rok, ale o jejich unikátní vlastnosti vyzkoušelo na vlastní kůži jen minimum uživatelů. A proč tomu tak je? Uživatelé jsou již natolik navyklí vytahovat telefon z kapsy, že je pro ně investice do rozšíření zbytečná. Nyní ovšem může nastat zlom, hodinky zlevňují.