Doodle Dorks: logické hrátky s kostkami od českých vývojářů

Recenze graficky pěkné české logické hry Doodle Dorks, ve které se budete zabývat spojováním kostek. Plus soutěž o dva redeem kódy!

Spojení “hrátky s kostkami” může sice znít trošku infantilně, ale nebojte se – tyto kostky jsou totiž žijící stvoření, která se jmenují “Dorks” a která se ráda spojují k sobě, o což se budete ostatně celou dobu snažit. V cestě vám ale kromě zapeklitých hádanek budou stát ještě například výtahy, jezdící pásy či přepínače gravitace, takže si připravte svůj mozek – bez něho se totiž v této hře určitě neobejdete.

Česká hra s velice pěknou pohybující se grafikou (dorkové na vás budou mrkat, šklebit se a podobně) obsahuje zhruba padesátku levelů, ve kterých bude vaším cílem jediné: zbavit se veškerých kostiček rozházených po hrací ploše tím, že je nějakým způsobem dostanete k sobě. To samozřejmě znamená, že jich v každém levelu bude několik druhů a také různé počty, které jsou často i liché, takže budete muset vymýšlet, jak najednou spojit třeba tři kostky dohromady.

A k tomu všemu se budete ještě snažit o to, abyste při hraní uskutečnili co nejmenší počet tahů (v tomto případě posunutí), protože jen při určitém počtu pohybů získáte tolik vytoužené tři hvězdičky. Zní to sice jednoduše, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že obtížnost je v této hře nastavená poměrně vysoko – ne že by se nešlo dostat do dalšího levelu (i když v určitých levelech i to může chvíli trvat), ovšem získat tři hvězdičky, to už je opravdu náročný úkol. Což ale vůbec není na škodu, protože logické hry přece hrajeme právě z tohoto důvodu.

Pokud se vám ale zdá, že je hra příliš statická, tak vás ihned vyvedu z omylu, neboť na své pouti levely narazíte na všemožné pohybující se mechanismy, které do hry dodávají také prvek postřehu, což je příjemné zpestření tohoto žánru. Svou roli dostane třeba již zmíněný výtah či jezdící pás, takže se určitě máte na co těšit.

Na grafiku a hudební doprovod si určitě nemůžu stěžovat, ba naopak – musím ji pochválit, protože je opravdu propracovaná (zvláště již ony výše zmíněné pohyby dorků), ovšem dle mého názoru trošku zamrzí v současnosti nízký počet levelů, kterých je ve hře pouze kolem padesátky. Ve hře vlastně najdete jen dva “světy” – tutorial svět (ovšem velice pěkně zpracovaný) a jeden svět s levely. Doufejme tedy, že vývojáři v přinesou v budoucích updatech nový obsah, který by hru ještě vylepšil. Při hraní jsem také narazil na zajímavý bug týkající se orientace hry – při spouštění se hra z nějakého nepochopitelného důvodu otočí opačně k současné orientaci a nejde již vrátit zpátky, což při normálním držení až tak nevadí, protože si iPad či iPhone jednoduše přehodíte, nicméně v mém případě jsem nemohl hrát s použitím Smart Coveru jako podstavce, neboť jsem nebyl schopný hru otočit. Jde sice o drobný typ bugu, kterým hry v prvních verzích občas trpí, nicméně to zamrzí.

I přes tyto dva nedostatky jde ale o velice povedenou hru, která potrápí i ty největší mozkovny. Při přemýšlení vás bude doprovázet pěkná grafika a zvukové efekty, které jen tak neomrzí. Ve verzi 1.0.0 dávám hře 80%, ovšem jen kvůli nižšímu počtu levelů. Jedná se o universal app pro iPhone i iPad s podporou Retina displeje u iPhonu 4.

Doodle Dorks HD – 0,79€ – App Store link (iPhone/iPad)

Soutěž

Spolu s vývojáři jsme pro vás připravili soutěž o dva redeem kódy k této skvělé hře. V jednom odstavci této recenze je ukryta tajenka. První dva z vás, kteří anglické slovo spojené s touto hrou vyluští a napíší do komentářů, si tuto hru zahrají úplně zdarma. Tak do toho!

98 comments
  1. Ku*va já už myslel že sem první, pak sem to aktualiz. A sem až 3 ://

  2. Rovnou jsem si jí koupil, až pak jsem si všiml soutěže.
    Ale co, dvacka mě nezabije………

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple: dvě nové televizní reklamy na AirPlay a FaceTime

Následující článek

Nový MacBook Air: podsvícená klávesnice a rychlejší SSD disky

Související články