Do aukce se dostala Wozniakova sada nástrojů a první tabule s obchodní značkou Applu

Na aukčním webu v Marylandu je k aukci první obchodní značka Applu a sada nástrojů od Steva Wozniaka. Za tučnou cenu můžete vlastnit obě položky. První položka, první obchodní značka Apple Computer, má počáteční nabídku 50 000 USD. Je to první znak, který použili spoluzakladatelé Applu Steve Jobs a Steve Wozniak k propagaci svého tehdejšího nového startupu Apple Computer Company.

Zajímavý příběh obou aukčních položek

Apple jej vystavoval na prvních veletrzích, kterých se zúčastnil v roce 1976, a roky jej používal mimo své sídlo v Kalifornii. Vyznačuje se ikonickým duhovým logem společnosti a má originální, zvětralý dřevěný rám. Druhou položkou k aukci je nejstarší Wozniakova sada nástrojů Apple Computer s počáteční nabídkou 10 000 USD. Nese jeho jméno na vrcholu a byl používán během formativních let společnosti Apple v době počítače Apple I.

Obě položky byly dříve v držení M. Thomase Liggetta, Jr., který byl najat společností Apple jako Facilities Engineer ‘B’ v roce 1978, zaměstnanec Apple Computer #114. Pokud jde o skříňku na nářadí, řekl, že předtím, než byl najat, dostali všichni inženýři skříňku na nářadí se svým jménem na víku.

Všiml si Wozniakovy sady nástrojů, která se nějakou dobu povalovala, a po svolení spoluzakladatele Applu ji vzal. Pro znamení, Liggett, objevil v budově “fluorescenční světelnou skříň” a dozvěděl se, že to bylo z prvního průmyslového veletrhu, kterého se Jobs a Wozniak zúčastnili. Liggett říká, že mu bylo řečeno, aby to zahodil, ale požádal a dostal povolení vzít si to domů. Webová stránka pořádající aukci, Alexander Historical Auctions, odhaduje rozsah nabídek 20 000 až 30 000 USD za sadu nástrojů a neuvěřitelných 100 000 až 200 000 USD za obchodní značku.

Předchozí článek

Co očekávat od náhlavní soupravy Applu pro smíšenou realitu?

Následující článek

L'Oreal Magic Brow vám s pomocí iPhonu vytiskne obočí

Související články

iPhone 5: vydání je velice blízko, potvrzuje několik zdrojů

Vskutku velmi zajímavého vývoje jsme se dočkali za poslední dva dny, co se týče zjišťování data uvedení nového iPhone 5. Nové informace týkající se převážně toho, jak bude nový iPhone vypadat, jsme Vám přinesli v minulém článku. Nyní Vás ale můžeme ujistit o tom, že nový iPhone 5 je velice blízko, a pokud tomu nevěříte, máme pro Vás několik informací, které Vás o tom přesvědčí.