Baterie iPhone 16 by s novým designem a materiály mohla vydržet mnohem déle

Životnost baterie je možná nejdůležitější součástí zážitku z iPhonu. To je to, co se očekává, že se to z hlediska výkonu změní u řady iPhone 16 a iPhone 16 Pro. Uživatelé často při vlastnictví iPhonu kladou důležitost baterie za jiné faktory. Výkon procesoru, kamerový systém a displej – to vše jsou zdánlivě lepší způsoby, jak zapůsobit na spotřebitele, kteří chtějí koupit svůj další model. Ale baterie je pravděpodobně jedním z nejdůležitějších prvků smartphonu. Bez napájení to prostě nejde.

Zajistit, aby baterie vydržela co nejdéle, je úkol, který Apple bere vážně. Každý rok provádí vylepšení baterie, takže uživatelé mohou svůj smartphone používat celý den. Vzhledem k tomu, že řada zařízení iPhone 16 dorazí na podzim, nová fáma nabídla několik tvrzení o tom, jaké změny baterie by mohly být na cestě.

Baterie pro iPhone 16 – změna kapacity

Jedna věc, kterou každý chce, je ještě delší výdrž baterie. I když by Apple mohl prodloužit výdrž iPhonu tím, že by byl energeticky úspornější, může to udělat také pouhým zvýšením kapacity baterie. V únoru prominentní, ale pochybný leaker Majin Bu tvrdil, že u dvou modelů iPhone 16 se kapacita zvýší, ale u jednoho klesne.

iPhone 16 Pro Max by vyskočil z 4 441 mAh iPhonu 15 Pro Max na 4 676 mAh. iPhone 16 údajně dosáhne 3 561 mAh, oproti 3 367 v iPhonu 15. iPhone 16 Plus však bude mít baterii 4 006 mAh, což je méně než 4 407 mAh u iPhonu 15 Plus.

Pokud jde o iPhone, Apple definitivně neuvádí kapacitu mAh svých baterií. Místo toho se rozhodne říci, jak dlouhá by byla životnost baterie na základě typických scénářů použití.

Baterie pro iPhone 16 – Vyladění designu baterie

Podle pověstí došlo k několika změnám designu, které by mohly ovlivnit příchozí generaci iPhonů. V listopadu obrázky z úniku @KosutamiSan ukázaly baterii ve tvaru písmene J z prototypu iPhone 16 Pro v „rané fázi“. V úniku se uvádí, že baterie má kapacitu 3 355 mAh s omezeným nabíjecím napětím 4,48 voltu.

Údajná raná baterie iPhone 16 Pro [X/KostamiSan]

Od doby, kdy byly fotografie pořízeny, se tvrdilo, že povrch baterie se na snímcích změnil z lesklého na „matný kovový plášť“. Apple také údajně přepracoval konektor. V květnu analytik Ming-Chi Kuo nabídl, že by mohlo dojít k radikálnějšímu přepracování baterie v iPhone 16 Pro Max. U tohoto modelu by mohla být zvýšená hustota energie pro bateriové články.

Články by také mohly skončit zapouzdřené v nerezové oceli místo hliníku. Tato změna by mohla ztížit odvod tepla šasi, ale baterie by byla silnější a dokonce by vyhovovala požadavkům EU na odstranění. Kuo dodal, že změny se budou týkat pouze modelu Pro Max, ale design by mohl být použit v celé řadě iPhone 17.

Baterie pro iPhone 16 – Grafenový chladič

Baterie může uvnitř iPhonu generovat teplo, což by se mohlo stát problémem, pokud nebude zaškrtnuté. Teplo může také ovlivnit opotřebení baterie a způsobit její rychlejší zhoršování.

Zpráva z 16. listopadu od KosutamiSan tvrdila, že Apple by mohl přejít na grafenový chladič a kovové pouzdro na baterie v iPhone 16, aby se zlepšil přenos tepla. Grafen by byl použit, protože v iPhone je tak málo místa pro řízení teploty. Grafen má také desetkrát vyšší tepelnou vodivost než měď.

Baterie pro iPhone 16 – Vysoce výkonná katodová technologie

Zpráva ETNews z listopadu uvedla , že Apple vyvíjí zcela novou baterii. Apple se „přímo podílel na vývoji materiálů, které tvoří baterie,“ uvedl. Apple zjevně usiloval o nové složení surovin, včetně niklu, kobaltu, manganu a hliníku, pro katodu. Chce také „dramaticky zvýšit obsah křemíku“ nahrazením grafitu, v konečném důsledku zvýšit kapacitu a zkrátit dobu nabíjení.

Je zde také zmínka o výzkumu „uhlíkových nanotrubiček“ jako vodivého materiálu. Zpráva předpokládala, že nová baterie by mohla být uvedena na trh po roce 2025, i když je zcela věrohodné, že by se prvky výzkumu mohly dostat do baterií pro iPhone 16.

Baterie pro iPhone 16 – Ekologicky šetrnější

Apple již dlouho usiluje o zlepšení svých ekologických kritérií. Zdá se, že to zahrnuje i baterie. V dubnu 2023 Apple prohlásil, že všechny baterie, které navrhuje, budou do roku 2025 používat zcela recyklovaný kobalt. Současně budou desky plošných spojů používat 100% recyklované cínové pájení a pozlacení a všechny magnety budou používat recyklované prvky vzácných zemin.

Prohlášení navrhnout všechny baterie do roku 2025 tak, aby používaly recyklovaný kobalt, nebrání Applu v používání designů před rokem 2025. To znamená, že je zcela možné, aby se tato technologie dostala do napájecích článků iPhonu 16.

Baterie pro iPhone 16 – Vyrobeno v Indii

Apple pracuje na přesunutí části svého dodavatelského řetězce zaměřeného na Čínu do jiných výrobních center. Záměrem je zmírnit potenciální škody na produkci z různých událostí, jako jsou politické obchodní války nebo přírodní katastrofy.

V rámci tohoto úsilí strávil Apple roky zvyšováním své výrobní kapacity v Indii. V prosinci Apple údajně požádal dodavatele baterií, aby zvýšili výrobu v Indii, aby mohl lépe podporovat dodavatelský řetězec iPhone 16.

To zahrnovalo podporu jednoho dodavatele, aby postavil nové továrny v Indii, a druhého, aby zvýšil svou stávající výrobu. Zároveň indický ministr pro elektroniku a IT Rajeev Chandrasekhar řekl, že TDK staví nové zařízení na baterie pro iPhone na 180akrovém pozemku v Manesaru.

Přinejmenším zvýšení výroby bude znamenat, že více iPhonů vyrobených v Indii bude používat lokálně vyrobené baterie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Skládací iPhone může sám opravit škrábance a promáčkliny na displeji

Následující článek

Budoucí iPady a iPhony by mohly vystresovaným uživatelům říct, aby se uklidnili

Související články