Apple chce do budoucích Apple Watch přidat baterku, abyste si mohli kvalitně zasvítit

Každý z nás občas zažije moment, kdy si potřebuje posvítit, ať už opravuje auto nebo mu spadnou v noci klíče do sněhu a potřebuje je najít. Zapomeňte na to málo světla, které dostáváte z obrazovky Apple Watch, Apple zkoumá, jak nasadit na řemínek hodinek jasnější externí zdroj světla.

Svícení za pomoci Apple Watch

Apple Watch se již dodávají s baterkou, jen není tak známá jako ta v iPhonu. Apple totiž oproti svítilně v iPhonu spíše tají, že ji mají i hodinky. Stiskněte postranní tlačítko na Apple Watch a poté posuňte prstem po obrazovce dolů, dokud neuvidíte ikonu svítilny. Stačí na to klepnout a připravit se na to, že budete zpočátku zklamáni. To proto, že když zapnete baterku, celý ciferník hodinek Apple Watch úplně zbělá (nebo bliká bíle či červeně, aby přilákal pomoc). V tu chvíli míří na obličej a zdá se vám zdroj světla prakticky slabý. Ale to proto, že Apple nechce svítit jasné světlo do vašich očí. Pokud otočíte zápěstí a budete v dostatečně tmavé oblasti, uvidíte, že se světlo po několika okamžicích výrazně rozjasní.

Stále to není úplně oslepující a musíte držet paži v legračním úhlu, abyste posvítili tam, kam chcete, ale funguje to dobře. Ale zdánlivě ne dost dobře pro Apple.

Společnost totiž hledala alternativní svítilnu Watch a podrobnosti jsou v nově udělené patentové přihlášce nazvané „Modular Light Assembly For A Wearable Device“.

To navrhuje ignorovat baterku na obrazovce a místo toho nasadit na Apple Watch skutečnou. Bylo by na řemínku blízko šasi Watch a svítilo kamkoli ukážete, „odděleně od displeje nositelného zařízení“.

„Jinak,“ říká Apple, „světelné zdroje…, když jsou osvětleny, generují viditelné světlo vrhané ve směru, který je paralelní, nebo alespoň v podstatě rovnoběžný, s osou definovanou uživatelským přívěskem (nezobrazeno), když přívěsek prochází pásem.”

Jako vždy jsou u patentové přihlášky všechny detaily o tom, jak by se něco dalo udělat, a málo o tom, proč byste to dělali. Tentokrát je ale stručná zmínka o konkrétním přínosu, nebo alespoň o možném, pokud má světlo vlastní baterii.

„Když modulární světelné zdroje obsahují vyhrazenou (tj. samostatnou) baterii,“ říká Apple, „nositelné zařízení je méně náchylné k tomu, aby displej vybíjel baterii nositelného zařízení.“

Takže bychom mohli mít jasnější baterku, mohlo by se stát, že bychom ji mohli užitečněji namířit, kam chceme. A nemusí to vybíjet baterii. Patentová přihláška je připisována dvěma vynálezcům, včetně Daniela J. Hiemstra, který dříve pracoval na designu plochého okraje pro Apple Watch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

iPhone 16 bude používat grafenový chladič k vyřešení problémů s přehříváním

Následující článek
zlato

Vyplatí se nákup pravého švýcarského slitku? Rozhodně ano

Související články