DaVinci Resolve vydalo důležitý update pro M1 čipy, díky kterému je až 3x rychlejší.

DaVinci Resolve je velmi populární profesionální nástroj pro editaci videí jak na platformě Windows, tak i na Macu. To zejména díky jeho ceně – program je v základní verzi zdarma a i přesto nabízí velmi pokročilé funkce, za které si jiné firmy účtují astronomické částky. Blackmagic design nyní vydalo nový update DaVinci Resolve a slibuje ohormný skok v rychlosti aplikace.

Update s číslem 17.3 podle Blackmagic design blogu slibuje nárůst rychlosti renderování videí až trojnásobně a přesto zvýšení výdrže výdrže laptopu na akumulátoru až o 30 %. Toho všeho docílili pomocí vyvinutí nového renderovacího enginu, který renderuje na bázi rozdělení obrazu do čtverců, jež poté renderuje zvlášť (Tiled rendering).

DaVinci Resolve

Přibyla také podpora kodeku H.265. Díky němu si uživatel na Macu s M1 procesorem může mimo jiné určit, zda při renderu prioritizovat kvalitu nebo rychlost. Tímto lze při renderování ušetřit až 65 % času oproti předchozí verzi DaVinci Resolve. Nový engine navíc podporuje úpravu videí přímo v 8K.

Kromě zlepšení práce s výkonem se aplikace dočkala několika nových nástrojů pro úpravu audia a vylepšení nástrojů na úpravu barev. Nová verze je již nyní dostupná, v základni verzi opět samozřejmě zdarma. Všechny novinky si můžete přečíst na Blackmagic Blogu.

Předchozí článek

Jste barvoslepí? Poradíme, jak snadněji používat iPhone

Následující článek

Facebook začíná ve Spojených státech testovat videa Reels.

Související články