WiFi Warfare: multiplayerový nářez

WiFi Warfare je obdoba legendárních her typu Worms nebo Liero. Jedná se tedy o klasickou 2D střílečku s komickou grafikou, v níž nejde o nic jiného, než rozstřílet kamaráda na cucky. To je ale jedna z nejzábavnějších her, kterou s kamarády můžete pařit!

Jednoduchá až primitivní, ale přesto neuvěřitelně zábavná. Tak by se dala popsat multiplayerová střílečka WiFi Warfare, obdoba legendárních her typu Worms nebo Liero. Jedná se tedy o klasickou 2D střílečku s komickou grafikou, v níž nejde o nic jiného, než rozstřílet kamaráda na cucky. To je ale jedna z nejzábavnějších her, kterou s kamarády můžete pařit!

Grafika opravdu není nic moc.  Hrajete za podivné a násilnické trpaslíky, kteří umí nejen skákat, ale dokonce i létat. A především používat několik druhů  zbraní, od brokovnice přes samopal až po raketomet a granáty. To vše v několika docela vtipně navržených mapách. Jejich design je docela povedený, mohlo jich ale určitě být několikanásobně více, vymyslet podobnou mapu je otázka pěti minut…

Přesto se jedná až o překvapivě dobrou zábavu, která vydrží na mnoho hodin. Mapy se rychle naučíte nazpamět, což kupodivu hře spíše přidá na zajímavosti.

Za zmínku stojí fakt, že hra se dá hrát nejen na lokální WiFi, ale i po internetu. Existují čtyři servery, na kterých se hraje. Prakticky kdykoliv jsem se díval, minimálně dva hráči po sobě zrovna šli, takže se nudit nebudete ani uprostřed noci. Hra je na připojení opravdu nenáročná a i když jsem se občas setkal s vyšším pingem a tedy zpožděním, většinou nebyl problém. Nepodařilo se mi bohužel zjistit, kolik hráčů může maximálně hrát. Garantuji vám ale, že i ve dvou jde o extrémně zábavnou blbinku, se kterou rozhodně nějaký čas vydržíte.

Hra nabízí poměrně dobré možnosti přizpůsobení si ovládání. Vývojáři se snaží a tak přichází mnoho vylepšení – očekávají se například nové zbraně, mapy i různé featurky. Mimochodem, na jejich stránkách jsou dokonce k vidění statistiky hráčů. Přestože se jedná o docela tvrdě placenou hru (na to, o jakou jde blbinku, mi přijde 2,39 € docela dost), je tu možnost stáhnout free omezenou verzi. Upřímně řečeno jsem si sotva nějakých omezení všimnul, jedná se spíše o maličkosti. Proto doporučuji placenou verzi především těm, kteří spíše mají chuť tvůrcům za tuto fajnovou hru poděkovat.

101 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Mapa Prahy: Jak vypadala vaše ulice před válkou?

Následující článek

SuperApple #9: tipy a triky pro váš Mac

Související články