Televize v iPhone: víme jak na to!

V poslední době se na AppStore objevilo slušné množství aplikací, které umožňují streamovat televizní vysílání. Televizní aplikace můžeme v zásadě rozdělit do dvou skupin – na oficiální, které obsahují vždy jednu konkrétní televizní stanici, anebo ty, které dokáží přehrát stanic desítky. Ty jsou téměř vždy placené, ale jejich výhoda je poměrně jasná. Podívejme se nejprve na ty oficiální, většinou zpravodajské, a poté na neoficiální TVU Player.

V poslední době se na AppStore objevilo slušné množství aplikací, které umožňují streamovat televizní vysílání. Televizní aplikace můžeme v zásadě rozdělit do dvou skupin – na oficiální, které obsahují vždy jednu konkrétní televizní stanici, anebo ty, které dokáží přehrát stanic desítky. Ty jsou téměř vždy placené, ale jejich výhoda je poměrně jasná. Podívejme se nejprve na ty oficiální, většinou zpravodajské, a poté na neoficiální TVU Player.

Aplikace Z1TV zde již byla recenzována. Ve zkratce se jedná o první českou aplikaci, ve které je streamované sledování televize možné. Televize Z1 se věnuje zpravodajství, a to především v oblasti ekonomie. Aplikace funguje skvěle a není jí prakticky co vytknout.

Zajímavější je ale přesto aplikace od BBC, která se jmenuje BBC World News Live. Oproti Z1TV není zcela zadarmo – je možné si stáhnout časově omezenou verzi, po jejímž vypršení stojí aplikace 2,39€. Umožňuje nejen sledování televizního vysílání, ale obsahuje také textové zpravodajství. Automaticky upravuje kvalitu podle rychlosti připojení, nemělo by se vám tedy stát, že se bude vysílání škubat. Nevýhodou ale je, že narozdíl od Z1TV neumožňuje pustit samotný zvuk.

Třetí a pravděpodobně nejzajímavější televizní aplikací je France 24 Live. Ta obsahuje hned tři jazykové verze (francouzskou, anglickou a arabskou). Její nejzajímavější vlastností je, že umožňuje sledovat nejenom živé vysílání, ale i kdykoliv spustit nahrané a automaticky aktualizované hlavní zprávy, zprávy z kultury, sportu, počasí nebo byznysu. Používání je velmi jednoduché, zprávy je možné si uložit a sledovat i offline, je možné se v nich posouvat i se po přerušení automaticky vrátit na poslední přehrávané místo. Aplikace také dokáže nastavit kvalitu podle vašeho připojení, nedochází tedy k nepříjemnému zadrhávání se.

Když už jsme u toho zpravodajství, ČT24 bohužel stále nemá aplikaci, která by dokázala streamovat televizní vysílání, nicméně existuje alespoň taková, jež zobrazuje textové zprávy. Ty jsou poměrně kvalitní, seriozní a především dlouhé, jedná se tedy o příjemnou změnu oproti konkurenci v podobě serverů iDnes a podobně. Aplikace je umí stáhnout a prohlížet i offline.

Vraťme se ale k televizi. O těch nejzajímavější oficiálních aplikací jsme psali výš, podívejme se tedy na ty neoficiální. Existuje jich poměrně velké množství, vyzkoušel jsem tedy tu s nejvyšším hodnocením –  TVU Player. Ta za 4€ nabízí údajně až 900 televizních stanic v mnoha světových jazycích. Ty jsou rozděleny do kategorií podle toho, čím se zabývají (od zpravodajství, přes sport, filmy, až po animáky). Je mezi nimi možné vyhledávat podle názvu a přidávat si je do oblíbených. Bohužel, najít mezi devítisty televiznímy kanály nějakou zajímavou není tak lehké, jak by se mohlo zdát. Vyhledávání je totiž možné pouze přes jméno, nikoliv například přes jazyk. U každé televize je sice vidět malá vlaječka, ale představte si projíždět seznam devítiset televizí a hledat mezi nimi českou vlaječku. U stanic je také vidět síla signálu. Aplikace bohužel nenastavuje kvalitu přenosu sama,  a tak se poměrně často stává, že se přenos škube a kvalita je zároveň mizerná. Nicméně těch stanic je opravdu tolik, že budete určitě ochotni aplikaci mnoho nedokonalostí prominout. Já našel tyto české televizne:  Meteo TV, O2 TV, RTA a TV Noe.

Podobných aplikací je samozřejmě mnoho a jistě budou rychle přibývat. Televize v iPhone a iPod Touch má před sebou určitě ještě dlouhou cestu k tomu, aby se stala skutečně zajímavou, nicméně za poslední měsíce se rozjela poměrně hezky a myslím, že se máme ještě na co těšit. Jsem zvědav nakolik se tohoto trendu chytnou česká média a jestli se v budoucnu objeví českých televizních stanic více. Věřím, že ano a že to nebude trvat dlouho. Prozatím doufám, že vám tento přehled zajímavých aplikací alespoň zkrátí čekání.

Z1TV – zdarma – AppStore linkRecenze

France 24 – zdarma – AppStore link

ČT24 – zdarma – AppStore link

TVU Player – 3,99€ – AppStore link


8 comments
  1. v aplikaci tvu doporucuju slovensky hudebni kalal musixbox

  2. v aplikaci tvu doporucuju slovensky hudebni kalal musixbox

  3. No kdyby se povolil Flash, tak je televizi na iphonu statisice vcetne archivu.

  4. No kdyby se povolil Flash, tak je televizi na iphonu statisice vcetne archivu.

  5. Podle mě kdyby se povolil flash, tak iPhone shoří 😀 na mým macbooku když pouštím přes flash neco treba na streamu tak začne strašně topit – prostě je to strašně nevyladěná věc.

  6. Podle mě kdyby se povolil flash, tak iPhone shoří 😀 na mým macbooku když pouštím přes flash neco treba na streamu tak začne strašně topit – prostě je to strašně nevyladěná věc.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Chop Chop Ninja: posledních pár hodin zdarma

Následující článek

Ultra-Case: neboj se být jedinečný

Související články

Rat On a Scooter XL: Po omezenou dobu zdarma!

Oblíbení Donut Games se po delší době opět ozývají s další hrou zdarma. Poprvé v historii nabízí zdarma hříčku Rat On a Scooter XL! Vyplatí se strávit čas připojením iPhone k iTunes, stáhnutím hry a synchronizací, abyste hru mohli spustit? Čtete krátkou recenzi.