Modern Combat Sandstorm: impozantní válečná hra

Představte si hru, která vás zavede do opravdové války. 10 atmosférou nabitých misí, ve kterých vás čeká několik stovek teroristů, které musíte zabít mnoha druhy pušek, samopalů, nebo třeba granátů a to vše zabalené do dehberoucí 3D grafiky. Dámy a pánové, Modern Combat: Sandstorm není jen obyčejná hra pro iPhone!

Co si budem povídat, 3D hry s tématem války prostě lidi lákají. Her, ve kterých se stanete vojákem co zabíjí x stovek teroristů, známe z PC opravdu dost. Jedna z nejznámějších bojových 3D her je bezesporu Call of Duty a troufnu si tvrdit, že borci z Gameloft (pravděpodobně nejlepší vývojářské studio her pro iPhone současnosti) se právě touto hrou inspirovali a vytvořili unikát pro iPhone – Modern Combat: Sandstorm!

Modern Combat: Sandstorm
Modern Combat: Sandstorm

Hra vás zavede celkem do 10ti misí, které jsou zvládnuté opravdu na jedničku. Ať jde o architekturu map, prostředí středního východu, či samotnou atmosféru, Modern Combat vás nenechá ani na okamžik vydechnout. Osobně jsem nepoznal příliš velký rozdíl např. oproti Call of Duty pro PC, prostředí této hry je zvládnuté na jedničku.

modern-combat-2
Modern Combat: Sandstorm

Jistě souhlasíte, že u 3D first-person hry je důležitý arsenál. To, jaké zbrane na vás ve hře čekají, vás trochu “žene” ke hraní dál a dál. I zde Gameloft nezaváhal a zvolil jednoduché, ale osvědčené pravidlo – čím víc zbraní ve hře, tím lépe. Je až neuvěřitelné kolik zbraní se do hry vtěsnalo. Sledujte jaké kategorie zbraní v Modern Combat najdete: assault rifles, sniper rifle, RPG, shotgun, submachine gun, light machine gun, heavy machine gun + máte při ruce také 2 druhy granátů (klasický a oslepující flashbang) a detektor radiace. Zbraně samozřejmě můžete také sebrat po mrtvém protivníku.

modern-combat-3
Modern Combat: Sandstorm

Velice důležité je bezesporu ovládání, které mnohé nadějné hry často srazí na kolena. Jak jsem již psal, Gameloft patří mezi špičku vývojářů, takže si tento prvek opravdu pohlídali. Na výběr tentokrát nemáte jedno či dvě, ale dokonce tři druhy ovládání. Abych pravdu řekl, popisovat možnosti každého ze tří ovládání mi přijde zbytečné a myslím, že bych vás popisem mohl spíše zmást. Pokud se spokojíte s mým stručným zhodnocením, tak vězte, že ovládání je opravdu výborné. Až mě překvapilo jak dobře a především plynule se hra hraje. Ovládání opět za jedna.

modern-combat-4
Modern Combat: Sandstorm

Jak jsem již přednesl nahoře, hlavní devizou Modern Combat je grafika a s tím spojená atmosféra celé hry. Je opravdu neskutečné, co hardware iPhone dokáže vykreslit na display. Grafiku slovy nevyjádřím, k tomu poslouží video na konci článku, mohu vám ale zaručit, že si (omluvte tento výraz, ale absolutně sedí) “sednete na prdel”. Atmosféru hry navíc gradují in-game videa a hlášky z rádia a okolních vojáků.

Modern Combat: Sandstorm
Modern Combat: Sandstorm

Technické zpracování a engine hry je prostě výborný. Mé slova potrhuje také to, že si hru bez problému zahrajete i na nejstarším iPhone 2G, na kterém i bez restartu telefonu hra beží naprosto v pohodě. Zvuky jsou zvládnuté taky dobře, autentické k dané zbrani. Doporučuju při hraní používat sluchátka (pokud nevíte jaká, přečtěte si test sluchátek pro iPhone).

Z hry, jak vás asi už napadlo, jsem doslova nadšený. Nejsem nějaký extra velký fanda 3D her, ale tato hra je trefa do černého. Pokud chcete vidět co váš iPhone umí a jak vás dokáže pobavit, volte právě Modern Combat: Sandstorm. Jediné, co hře schází, je absence multiplayeru. Ten se do 185MB už nevešel. Snad se Gameloft vytáhnou s updatem či pokračováním, pak by to byla skutečně bezchybná hra.

Kupujte na iTunes nebo AppStore za 5,49 €, hra za to rozhodně stojí!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=weaqgWVaYFA[/youtube]

10 comments
 1. Mno suprskvělá hra, jen mi přijde, že je inspirována spíše hrou CStrike 1.6 než Call of Dutem že… :-()

 2. Mno suprskvělá hra, jen mi přijde, že je inspirována spíše hrou CStrike 1.6 než Call of Dutem že… :-()

 3. ale nééé, proč jen se tam objevil nešťastný smajlík? To musím uvést na pravou míru : :P, tak

 4. ale nééé, proč jen se tam objevil nešťastný smajlík? To musím uvést na pravou míru : :P, tak

 5. no řekl bych že spíš CoD… už podle názvu CoD: Modern war 🙂
  každopadně to je fuk, hra je to skvělá…

 6. no řekl bych že spíš CoD… už podle názvu CoD: Modern war 🙂
  každopadně to je fuk, hra je to skvělá…

 7. Opravdu dobrá hra a to ovládání je dle mého názoru dokonalé… Nelituji ani koruny teda eura 😛

 8. Opravdu dobrá hra a to ovládání je dle mého názoru dokonalé… Nelituji ani koruny teda eura 😛

 9. Oficiální zpráva z Twitteru:
  You asked for it: be ready to get your asses kicked in multiplayer mode! Free update currently in development, stay tuned for more news 😉

 10. Oficiální zpráva z Twitteru:
  You asked for it: be ready to get your asses kicked in multiplayer mode! Free update currently in development, stay tuned for more news 😉

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Dirt Moto Racing: ATV čtyřkolky za 79 centů!

Následující článek

Blog vývojáře: jak se tvoří aplikace pro iPhone #1

Související články