Driver: PC odložte, iPhone ho nahradil!

Když vyšel před mnoha lety Driver na PC, bylo to něco nevídaného. Skvělá fyzika, nádherná grafika, obrovská města a tehdy nepředstavitelná volnost. Nikoho by asi v té době nenapadlo, že si za pár let tuhle skvělou hru zahraje v metru cestou do práce na svém iPhone, a že bude přitom ještě lepší, než na počítači!

Když vyšel před mnoha lety Driver na PC, bylo to něco nevídaného. Skvělá fyzika, nádherná grafika, obrovská města a tehdy nepředstavitelná volnost. Nikoho by asi v té době nenapadlo, že si za pár let tuhle skvělou hru zahraje v metru cestou do práce na svém iPhone, a že bude přitom ještě lepší, než na počítači!Drivera pro iPhone přepracovala proslulá společnost Gameloft. Ta už má na svědomí mnoho velmi povedených her (Gangstar, Modern Combat, Avatar..), takže asi nikdo nečekal, že se Driver nepovede. Přesto ale naprosto překonal veškerá očekávání i veškeré další iPhone hry.

Jde o naprosto přesné převedení PC verze, ale jako třešnička na dortu přibylo několik příjemných vylepšení.  Zůstala skvělá grafika (na počítači už dnes může působit trochu komicky, ale když Drivera vytáhnete v tramvaji, máte o pozornost postaráno), zůstala i typická fyzika, kterou jsme kdysi tak obdivovali. Není nad to zaskákat si těžkým americkým sedanem v ulicích San Francisca!

Hra nabízí celkem 4 poměrně rozlehlá města (Miami, SF, LA a NY), z nichž každé má svůj odlišný styl. V každém vás čeká několik skvělých, i několik poměrně nezáživných misí. Pokud bych měl Driverovi něco vytknout, jsou to právě mise (uvedené nudnými videi). Většina se skládá pouze z toho, že máte někam dojet, tam se otočit a opět dojet někam jinam. Misí s honičkami, pronásledováním nebo vražedným ujížděním policajtům moc není. Záleží ale na vašem stylu hry, v Driverovi se i z mise “jeď z bodu A do bodu B” může stát vražedná honička. iPhone verze obsahuje dvě obtížnosti, přičemž ta původní, výrazně těžší, je rozhodně tou zajímavější. Policajti jsou pak skutečně poctivými strážci zákona, kteří vás nenechají uniknout ani za ten nejmenší přestupek.

Driver nabízí tři způsoby ovládání a všechny tři jsou prakticky dokonalé. Osobně mi nejvíce sedí D-PAD. Oproti PC verzi je  zajímavou možností pustit si rádio jako v GTA, bohužel ale není možné při hře poslouchat vlastní hudbu. Přesto Driver jen tak nudit nezačne a můžu s klidným svědomím říct, že jde o jednu z nejlepších (možná dokonce úplně nejlepší) iPhone her – za těch 3,99 € rozhodně stojí. Pokud stále nevěříte, doporučuji vyzkoušet FREE demo. Já jdu zatím znova vystrašit pár obyvatel Miami svojí zběsilou jízdou 😉

4 comments
 1. Super, ale garáž na originál neudělám.
  Zkusím Cider PC verzi, ale tohle bude lepší.
  A ještě ceknu poradne obsah ipa.
  takovýhle předělávky si nechám líbit, neboť pak nemusím zajišťovat jak mít PC hry.

  Ve hře lze pustit vlastní hudbu, ale přijde se o zvuky hry samotné.
  V iPod si nastavit hudbu (třeba náhodné), mít externi ovládání hudby, jak mají originál sluchátka ( dealextreme za 30 Kč adaptér) a stiskem bud hudba vlastní či zvuky a hudba hry. Samozřejmě přeskakování songu fachá.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Flick Kick Field Goal: ako vám ide americký futbal?

Následující článek

2010Guide Vancouver: dokonalý průvodce olympiádou pro iPhone

Související články