Nahoru

WhatsApp Messenger: dopisujte si mezi telefony zdarma

WhatsApp je aplikace, která vám v jistém slova smyslu dokáže nahradit SMS. A nejen to. Komunikace ale probíhá pomocí internetu, úplně zdarma a to mezi všemi oblíbenými smartphonovými platformami — iPhone, BlackBerry, Android nebo Nokia (Symbian).

Co by jste měli zezačátku vědět je, že WhatsApp Messenger se fixuje na vaše telefonní číslo. V přihlašování totiž zadáte své stejné číslo, na které vám lidé normálně volají. To má jednu nespornou výhodu — WhatsApp totiž využívá vaše kontakty, takže není třeba nikoho přidávat, aplikace se o to totiž postará sama a pozná lidi, kteří již účet na WhatsAppu mají.

Kontakty – aplikace vám vypíše všechny a zvýrazní vlastníky WhatsApp účtu popiskem.

Po jednoduché registraci již můžete WhatsApp Messenger normálně používat — samozřejmě pouze tehdy, pokud máte s kým komunikovat. Veškerá komunikace probíhá přes internet a o nových zprávách jste upozorňováni v případě vyplé aplikace pomocí push notifikací. Aplikace se tedy svým způsobem tváří jako původní SMS aplikace — rozhovor také probíhá v bublinách a přináší jednu příjemnou vlastnost navíc – o odeslání a přečtení zprávy jste informováni pomocí zelené fajfky – jedna znamená úspěšné odeslání, druhá přečtení zprávy, což je velmi praktické.

Probíhající chat.

Přes WhatsApp samozřejmě ale můžete posílat i další věci než jednoduché zprávy. Můžete odeslat fotku (samozřejmě jako všude, i zde je možnost fotku vyfotit nebo vybrat již vyfocenou z alba), sdílet kontakt, lokaci či poslat zvukovou nahrávku. Zvukovou nahrávku je třeba nahrát ihned a není možné vybrat nějakou, kterou jste nahrávali už dříve.

Tak tohle všechno můžete ve WhatsApp dělat.

Čerstvou novinkou je group chat. V nynější chvíli podporuje zatím pouze 5 lidí, ale počet by měl prý brzy narůst. Stejně ale sdílím názor, že 5 lidí je i tak hodně a většině to bude dostačovat. Zvláštní bylo, že sem i po update nemohl group chat nikde nalézt, nakonec po dni hledání jsem na něj úplně náhodou přišel „vyjetím“ nahoru u výpisu lidí, se kterými si píši. Možná to byl jen můj osobní problém a ostatní group chat naleznete hned, ale chtěl jsem se o tuto „schovanou vlastnost“ podělit.

Pokud "vyjedete" ještě o kousek nahoru (nad Search), zobrazí se vám možnost group chatu.

Aplikaci používám již skoro rok a tak se můžu podělit i o stabilitu serveru WhatsAppu – zprávy docházely skoro vždy výborně. Asi 2x se mi ale stalo, že aplikace nějakou zprávu vůbec nedoručila a několikrát také, že mě na ní neupozornila push notifikací. To bohužel trošku kazí jinak výborný dojem – WhatsApp má totiž jinak všechno, co by mít měl. Osobně jsem přes něj ušetřil už tisíce korun, což je v porovnání za cenu aplikace (dáte za ní pouhých 0.79€) velmi výhodné a pokud máte přátele vlastnící chytrý telefon, neváhejte a začněte WhatsApp také používat. Aplikaci hodnotím 7/10 a to z důvodu, že se na ní nelze bohužel vždy spolehnout – jinak by dostala určitě hodnocení absolutní – nic jiného WhatsAppu nechybí.

WhatsApp Messenger – 0,79€ – App Store

 • N O L F

  Ješte jedna výborná věc oproti ostatním kecálkům je ta že není třeba registrace v aplikaci pomocí jména a hesla.

 • Shocky3993

  Steve Jobs Watson :D :D

 • EEe

  Používam textie. Ten má výhodu v tom, že sa nemusím obmedzovať iba na príjemcov, ktorí majú tento program. Sprava jednoducho príde na email príjemcu, ten keď odpovie, odpoved príde do textie. Textie ma tiež free verziu.

 • michal

  ale VIBER je predsa este lepsia aplikacia. a kvalita zvuku je neskutocna. samozrejme je ovplyvnena kvalitou a rychlostou internetu. a hlavne. je ZADARMO.

 • ala

  jak poznám na kterém mobilu to bude fungovat a na kterém ne? :)))

 • Jan Lukeš

  http://www.whatsapp.com/faq/ dvě šipky znamenají doručení, ne přečtení!

 • Tictacr

  Nainstaloval jsem whatsapp do nokia n95 8GB a byl ok, jenomže nelze vypnout ikdyž jsem jej vypnul, po chvilce se sám aktivoval a to pro mne , který nemá intrnetový paušál a platím za každý kb není ok aby byl zbytečně aktivní v noci,kdy žádnou zprávu nečekám ani nechci

 • Harantova3

  Mohu se zeptat, mám ho nainstalovaný a nikdo z mých přátel nemá whasapp a přesto jim posílám zprávy, je to také zadarmo ? 

 • Lill_vegas

  jde aplikaci vyuzivat i v samsungu-bada?

 • Lorenco A

  Ahoj,zajímalo by mě, zda v případě, že nemám na mobilu datový tarif a rád bych aplikaci WhatsApp využíval jen tehdy, když budu někde, kde je Wifi, zda i v tomto případě se to vyplatí? mám strach, že se mi aplikace bude připojovat na mobilní internet,když nebude dostupné WiFi. Můžete mi někdo poradit? Díky.

 • host

  Ahoj, používám whatsapp několik týdnů, ale vadí mí jedna věc. Když si zapnu wifi, nebo data, automaticky se zapne i Whatsapp. Nevíte proím někdo, zda by šlo nějak udělat, abych si ho mohla zapínat zvlášť na heslo? moc děkuji za radu

 • Premek Klima

  jak se mažou zprávy????

 • Hytych

  Ahoj! Je to super věc. Jen nechápu proč se mi některé osoby z mého tel. seznamu nepárují i když využívají služeb WhatsAPP. Nebo proč se objevuje jen moje tel. číslo a ne moje jméno při komunikaci s kamarády ze zahraničí, i když mě mají ve svém seznamu uloženého. Neví prosím někdo? Děkuji.

 • satina

  Zdravím, prosím o radu. Mám Nokii Lumia 800, WhatsApp mi zde běží a stáhla jsem jej přes Marketplace zadarmo. Proč to příteli, který má iPhone nelze zdarma, ale za 0,89 EUR? Jaký je v tom rozdíl?

 • Vinkyshek

  Mě by spíš zajímalo, když mám iPhone, proč se mi tu neukazují smajlíci jako třeba ve viber?

 • Ramie

  Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli když odešlu zprávu a pak jí smažu jestli se smaže jen u mě nebo i u toho komu sem jí odeslala..?? dík

  • Beáta Bušová

   to by mě taky zajímalo…

 • sarka

  Mám dotaz, whatsapp jsem vždy používala, ale potom jsem si ho z jistého důvodu musela odinstalovat. Po nějaké době jsem si ho zase stáhla ale u podmímek je napsané, že je placený …. a tomu nerozumím a hlavně nevím o tom, že by placený vůbec někdy byl. Děkuji

 • lucy

  ahoj mám dotaz nevím jak stáhnout fotku z mých kontaktů a uložit si jí poradíte prosím?

 • ViktoriA Drobnakova

  Ak mam niekoho cislo ulozene ale on moje nie ukazuje mu mna na whatsapp alebo len mne ho ukazuje?cize ked mu poslem spravu a on moje cislo nema pride mu alebo nie?

 • Pingback: guy