Nahoru

VLC Media Player: iPad už umí přehrávat AVI a MKV filmy!

Majitelé iPadů mají důvod k oslavě, protože byla vydána aplikace VLC Media Player. Jak jistě víte, doposud se filmy pro iPad musely konvertovat přes iTunes, což je dost nepohodlné. VLC ale bez potíží přehraje vaše avi a mkv soubory, takže už nebude problém do iPadu dostat jakékoliv filmy, seriály apod. Podívejte se na první video VLC Media Playeru na iPadu!

Jak si můžete všimnout ve videu nahoře, VLC na iPadu vypadá opravdu dobře a rychlost je výborná. Vzhledem k tomu, že iPad není širokoúhlý, tak obrazovka není využitá na 100%, na druhou stranu si nemyslím, že by to někoho mělo mrzet. Pokud jste si už na iPadu pouštěli nějaký film, tak jistě víte, že i s „ne-širokoúhlou“ obrazovkou se na filmy kouká výborně.

VLC Media Player - iPad

VLC Media Player se záhy stává prakticky nejlepší aplikací na pouštění filmů v iPadu, protože podpora formátů je opravdu široká. Pokud si majitelé iPadu navíc nainstalují aplikaci AirVideo, získají možnost své filmy streamovat ze svého PC/Mac přímo do iPadu bez nutnosti kopírovat filmy a ubírat na volné paměti. Abych to shrnul, kombinace VLC Media Player + AirVideo je opravdu dokonalá a nedovedu si představit lepší softwarové vybavení pro sledování filmů na vašem iPadu!

VLC Media Player – Zdarma – AppStore link