Nahoru

Viber: Volejte a pište z iPhone zdarma

V poslední době dostávají mobilní operátoři ránu za ránou. Nikoho už nebaví platit astronomické částky za to, že si zavoláte, napíšete nějakou tu smsku nebo brouzdáte na svém iPhonu po internetu. S nástupem iOS 5 přišel Apple s jeho vylepšením zvané iMessage, to ovšem neumožnilo volat zdarma. Jednou z aplikací, která to umožňuje je Viber.

Viber funguje pouze s internetovým připojením, pokud se tedy většinu svého času pohybujete v okolí volných Wi-Fi je tato aplikace pro Vás poměrně zajímavá. Viber samozřejmě můžeme používat i s mobilním internetem.  Bohužel co je obrovský zápor, Viber umí komunikovat pouze mezi ostatními uživateli této aplikace. Aplikace je sice natolik chytrá že si načte Vaše kontakty a kdykoliv se nějaký z nich připojí mezi uživatele této aplikace, okamžitě Vás Viber upozorní , že daný kontakt je k dispozici pro volání a psaní zdarma.

Celé prostředí je stylově hodně podobné nativním aplikacím Telefon a Zprávy. Viber tyto dvě součásti iOS snoubí v jedné své aplikaci. Na spodní liště tedy máte na výběr ze Zpráv, Výpisu volání, Kontaktů (ty je možno filtrovat jen na uživatele Viberu), Numerickou klávesnici a jako poslední páté tlačítko je tlačítko More, pod tímto názvem nenalezneme nic jiného než nastavení a možnost pozvat přátele ať už pomocí sms zprávy, Facebooku či Twitteru nebo mailu.
Aplikaci používám více než půl roku, a za tu dobu se mi nikdy nestalo, že bych nevyřídil, co jsem potřeboval. Psaní zpráv je stejně jednoduché jako posílat SMS zprávu z nativního klienta, posílat můžete i fotografie takže Viber svému uživateli nabídne i možnost MMS zpráv. Pokud kontakt není online, nic se neděje, zprávu si přečte hned po té, co bude připojen k internetu. Kvalita hovoru prostřednictvím internetu je hodně závislá na kvalitě připojení, pokud se vyskytujete v oblasti, která je pokryta 3G síti nebo jste u poblíž vysílače Wi-Fi signálu, kvalitu nepoznáte od té, když voláte pomocí GSM.

Výhodou této aplikace je,  dostupnost i pro konkurenční Android, což je určitě nespornou výhodou, budete tak moci komunikovat i mezi ostatními uživateli a ne jenom ty s iPhone. Dalším lákadlem je cena aplikace. Je zdarma, řekněte sami, který mobilní operátor nabízí neomezené volání a ještě k tomu bez jakéhokoliv poplatku. Žádný, pokud tedy chcete volat zdarma, je Viber jasná a spolehlivá volba.

Viber – App Store Link