Nahoru

Tiki Totems Premium: logická skládačka na 1 den v 50% slevě!

Pokud jste již někdy hráli hru jako je Topple nebo jí podobné, určitě víte, že hlavním cílem těchto her je poskládat z různě tvarovaných kostiček věž a snažit se pokud možno o to, aby nespadla. V TikiTotems se ale snažíte o úplný opak. Vaším úkolem je co nejšikovněji věž „rozebrat“. Ale pozor, není to tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

TikiTotems je dalo by se říct velmi originální herní počin. Hra je vytvořena takovým způsobem, že počítač před vás postaví již hotovou věž či totem, je jedno jak to budeme nazývat, a vy se jí snažíte rozebrat tak, aby vrchol totemu (zlatá hlava boha) zůstal stát na jedné z kostek a nedotkl se při to země, nebo nespadl mimo herní obrazovku. V levém dolním rohu obrazovky máte vždy uvedený počet kostek, které je potřeba odstranit pro splnění levelu. A tak si musíte řádně promyslet a poté vybrat kostku, na které chcete aby vrchol totemu pohodlně přistál a usadil se. V další fázi už jen stačí odstranit požadovaný počet kostek, které vám stojí v cestě a mise je splněna.

Jenže právě tento úkol není vůbec jednoduchý a zároveň je podstatou veškeré zábavy v Tiki totems. A aby té zábavy nebylo málo, vývojáři nám připravili hned několik druhů kostek s odlišnými vlastnostmi. Celé to korunuje docela hezky zpracovaný gravitační zákon, lépe řečeno kostičky se chovají tak jako v reálném světě. A že si nedokážete představit jak všechny popisované prvky mohou fungovat pospolu? Nevadí, Tiki totems je ke stažení i ve Free verzi, která je ale poměrně krátká. Ikdyž je jen na omezenou dobu, můžete si hru aspoň vyzkoušet. V případě, že vás osloví, plná verze hry stojí pouhých 1.99$, nyní je dokonce v 50% slevě.

Hra obsahuje celkem 160 úrovní různých obtížností, a zaručí vám zábavu na několik hodin. Jako přednost bych uvedl především originální koncept, fyzikální model padajících kostiček a jejich odlišné vlastnosti. K splnění některých levelů je zapotřebí i notná dávka štěstí, aby vrchol totemu nedopadl na zem. Štěstí ale k hrám patří a někdy vám pomůže splnit i ze začátku neřešitelně vypadající situace.

Tiki Totems – Zdarma – AppStore link

Tiki Totems Premium – 0,79€ na 24h, poté 1,59€ – AppStore link