Nahoru

Televize Apple TV: jeden z posledních Jobsovo plánů

Pokud pravidelně sledujete Apple scénu, pak Vám patrně neuniklo, že již brzy se dočkáme biografie Stevea Jobse (přesněji již 24. října). A právě tato kniha od Waltera Isaacsona by měla přinést několik nových Jobsovo myšlenek, která plánoval do budoucna. A právě jednou z nich by měla být nová Apple TV. Nová televize by se však měla podstatně lišit – jak víme, nyní je Apple TV synonymem malé krabičky s napojením na iTunes nebo v zámoří velice známý Netflix.

Nově by se mělo jednat o kompletní televizi s LCD obrazovkou, ve které by měla být integrována původní Apple TV a nejspíše také z velké části upravena. Jedno z Jobsovo přání totiž bylo zjednodušit kromě světa počítačů, hudebních přehrávačů či telefonů také svět televize. Přesněji se vyjádřil takto (přeloženo):

Chtěl bych vytvořit integrovaný televizní příjímač, který je naprosto jednoduchý používat. Bude se synchronizovat se všemi vašimi zařízeními a s iCloudem. Nyní již nebudou muset lidé používat složité ovladače pro DVD přehrávače či samotnou televizi. Bude to mít to nejjednodušší uživatelské rozhraní, jaké si dovedete představit.

Nová televize od Apple by se měla dle předběžných předpokladů objevit někdy na konci roku 2012, ovšem toto datum berte velice s rezervou. Apple tímto výrobkem vstupuje na úplně nový trh a tak bude chtít vypustit co nejdokonalejší televizi, jakou si dokážeme představit. A nakonec jedna otázka – koupili byste si televizi od Apple?