Nahoru

TeamViewer: ovládejte počítač pomocí iPhone zdarma!

Ovládání počítače pomocí iPhone mě dlouhou dobu lákalo, ovšem na App Store pro to byly nástroje velmi drahé nebo měly nekvalitního klienta pro počítač. Nyní však přišla na scénu aplikace TeamViewer, která je zdarma k nekomerčnímu užití a její nastavení je velice snadné!

Stačí zadat údaje získané z počítače a vše funguje na 100 %.

Vše co musíte pro zprovoznění udělat, je nainstalovat aplikaci TeamViewer na počítač, který chcete ovládat a na iPhone nebo iPod Touch, kde po spárování uvidíte přesně to, co se děje na počítači, ale také to budete moci ovlivnit. Podporované platformy jsou Mac a Windows, takže se menšina s Linuxem bude muset poohlédnout jinde.

Instalace aplikace na počítač je velmi snadná a rychlá a po jejím absolvování se TeamViewer rovnou spustí. Zároveň vám rovnou napíše přihlašovací číslo a heslo, které stačí zadat do aplikace na iPhone a vše již funguje, celý proces spárování je tedy opravdu lehký. Přihlašovací číslo sice měnit nemůžete, ale heslo samozřejmě ano a to vám změnit rozhodně doporučuji, jelikož automaticky generované má vždy pouze čtyři znaky.

Po úspěšném propojení obou aplikací se vám automaticky zobrazí stejný obraz jako na monitoru a vy tak můžete rovnou ovládat svůj počítač přímo z iPhonu. Aplikace je navíc doplněna o různá gesta, jako jsou:

  • dotyk dvěma prsty = stisk pravého tlačítka
  • posouvání dvou prstů = skrolování po stránce
  • přibližování/oddalování dvou prstů = zvětšení nebo zmenšení zobrazené části
  • a pravděpodobně i další (tyto tři jsem objevil náhodou a na seznam těchto gest jsem zatím nenarazil)

Počítač tak můžete plnohodnotně ovládat. Říkáte si ale, že jsem něco pro ovládání nezmínil? Ano – klávesnici, ta je ovšem v aplikaci také, a tak vám nic nebrání ani v psaní.

Pokud byste ale chtěli na počítači přehrávat filmy a na iPhonu se na ně dívat, tak vás zklamu. Obraz totiž není plynulý ani při normální práci, takže na filmy (nebo dokonce hry) můžete rovnou zapomenout nehledě na to, že se přenáší jen obraz. O zvuk byste tedy byli stejně ochuzeni.

Pokud hledáte aplikaci, se kterou budete moci ovládat své počítače, pak je TeamViewer dobrou volbou již kvůli ceně, která se opravdu nedá porovnávat s konkurencí. Ta je navíc mnohdy pozadu s aplikacemi pro počítač nebo má poměrně složité párování, což je zde vyřešeno skvěle. Zaujala-li vás aplikace TeamViewer, tak není nic lehčího, než si ji zdarma stáhnout a vyzkoušet.