Nahoru

Tap The Frog 1,2: Je libo žabí zábavu?

Skvělá zelená odreágovačka přiskákala k nám do našich kapesních miláčků a to rovnou dvakrát!  Zapojte mozkové závity a připravte si své žabí reflexy, zalíbit se žabí krásce nebude lehké.

“ Hra je velmi návyková, u slabších jedinců může dojít k žabímu syndromu!“

Neberte upozornění nadarmo, opravdu je hra velice chytlavá. Ačkoli se může zdát, že hra vystupuje jako hra dětská, není tomu tak. Mezi námi i kdyby byla, každý má přece své dětské chvilky. Přejděme k samotné hře a začněme hezky popořadě.

Zelená žába se chce zalíbit růžové žábě, růžová žába je však náročná a nějakého zeleného žabáka nechce, růžové žábě by se totiž líbil žabí král, no a zelená žába se rozhodne jím stát. Krásný příběh, že? To je ovšem ale úplně všechno, a bohatě to stačí.

Na scénu..

….nastupujete vy! Jako žabí pomocník na cestě za „růžovkou“, vaše úloha ve hře je jednoduchá – plnit dané úkoly co nejrychleji. Úkoly coby levely jsou velmi lehké a zvládne je opravdu každý, ale záleží už jen na dovednosti rychlích prstů a ještě rychlejších reflexů, zda-li se stanete králem žab a pokročíte ve hře dále. V prvním díle Tap the Frog se musíte snažit o co nejlepší časy, aby jste získali co nejvíce hvězd k odemčení dalších a dalších kol, kterých je ve hře 56 a stále přibývají.

Zelená žába…

…a nic víc, graficky je totiž hra primitivní s jedním jediným pozadím, ale i přesto hezká a roztomilá. Někomu může připadat až infantilní. Žádné složité animace ani pokrokové efekty nečekejte. Prostě obyčejně zelená kreslená žába která dělá celou řadu různých činností a nehne přitom ani brvou. Za to si ale můžete žabičku obléct a hezky si jí přizpůsobit k obrazu svému, a to není  zadarmo, ale za lehce získatelné žabobabky, které získáváte za rekordy a achievementy.

Víc než grafice se autoři věnovali zvukům které jsou trefné a zábavné. Soundtrack je pouze jeden, ale za to se vám může pořádně dostat pod kůži. Myslím že hodně lidí ho po delším hraní, raději vypnou.
Žábava s žábou..

…. to je oč tu jde! Je libo vykopat poklad jako pirát? Nafouknout žábu pomocí pumpičky, nebo vypočítat lehké příklady aby jste přeskočili lávku? To vše a mnohem víc, každý úkol je totiž jedinečný a zábavný. V průměru u každé žabí činnosti strávíte 3 vteřiny, poté už záleží jen na vás zda-li by jste chtěli získat plný počet. A jako u hodně her i zde můžete šejrovat výsledky a dokonce i vaší upravenou žabičku.

Myslím že není třeba vysvětlovat dále, můžete si totiž žabáka vyzkoušet sami, protože je zcela zdarma. A pokud vás jednička chytí tak určitě koupí dvojky za 0,79€, nic neztratíte, ostatně se můžete dočíst víc dále.

Stejná story…

… která ale jistě není to hlavní proč Tap The Frog 2 pořizovat. Nejenže žabák získal trochu jiný vzhled a vůbec grafika v celé hře se vylepšila, tak hlavně se v žabákovi číslo dvě změnil tak trochu i celý princip hry. Už nebudete muset plnit úkoly co nejrychleji, právě naopak! Náš žabák totiž bude jezdit na skateboardu, skákat na leknínech a počítat asteroidy ve vesmíru. Půjde o to vydržet co nejdéle, vyhýbat se překážkám a za správné řešení nebo za sebrání, získávat cenné vteřiny navíc. Taktéž jako u jedničky, i zde sbíráte hvězdíčky k dalšímu postupu ve hře, který je tímto způsobem dost zkomplikován.

O zábavu nepřijdete…

…i přesto že úkolů značně ubylo a z úctyhodných 56 nám jich zbylo 10, se dočkáme skvělé zábavy a odreágování. Dokonce si troufnu říct že vám dvojka zabere mnohem více času. Jediné co nám autoři odepřeli je oblékání našeho froga, tak jako tomu bylo v prvním díle což někoho může zamrzet.

Naštěstí si ale tvůrci Tap The Frog připravili i jeden bonusový mód pro dva hráče na jednom zařízení, kde si zatapujete proti sobě v sumo aréně, pokud by bylo více takových je to určitě veliké plus. Doufejme tedy že nám ztvořitelé žabáka přinesou další porci zábavy v podobě nových updatů a nových kol. Ocenil bych kdybychom si v budoucnu mohli svého žabáka upravovat, i s vědomím že je to nejméně podstatný prvek ve hře.


Dohromady…

…je to silná dvojce her, které vám můžou zpříjemnit čas, a poskytnout skvělou zábavu. Věřím že pro někoho může být Tap The Frog spíše frustrující, takže si u něj tolik neodpočinou, ale to už záleží na každém žabím jedinci zvlášť. V obouch dílech je velká spousta achievementů, které tvoří velkou výzvu pro soutěživé žabáky. Hře nechybí ani humor, dobře vypadá a skvěle se hraje, co víc si přát?

Tap The Frog HD – Zdarma – Appstore link

Tap The Frog – 0,79€ – Appstore link