Nahoru

Stoneloops!: návyková oddechová hra

Většina z vás asi dobře zná velmi pěknou hru na pc jménem Luxor. Ale o té dnes mluvit nechci, dnes budu mluvit o podobné hře s mnohem lepším ovládáním a o něco lepší grafikou. Jmenuje se StoneLoops! of Jurassica. Více se dozvíte v dnešní recenzi.

Začneme od začátku. Už menu nám říká, v jakých prostředích se postupně ve hře budeme nacházet. Začínáme vlevo dole a postupně tak, jak jedou kuličky, přecházíme z prostředí do prostředí.

stoneLoops_menu

Uprostřed obrazovky máme na výběr dva styly hry. První je klasický jako v luxoru a druhý je trochu zvláštní. Jmenuje se Grab’n’shoot a jak už název napovídá musíte v něm nejdříve kuličku z pohybujícího se hada sebrat a poté jí přemístit (vystřelit) na správné místo.  Ale o podstatě hry až později, teď se podívejme na grafické provedení a možnosti. Graficky je hra pěkně vydařená od efektů při použití bonusů, až po „trať“, na které kuličky jezdí. Ale co bych vám to tu dlouze popisoval. Podívejte se a posuďte sami.

stoneLoops_gameplay01

stoneLoops_bonus

Uznejte, grafika je pěkná a bohatá. Co se týká bonusů, máte zde na výběr šípy, ohnivé vybuchující koule, blesk, mnohobarevnou kuličku, boost (přiblíží konec hry), barevný mrak, pteranodon (sežere cca. 15 uliček od konce hada), meteory (začnou padat z nebe meteory a ničit kuličky) a nakonec dobře známé vrácení celého hada o kousek zpět. Snad jsem nic nevynechal :-)

A jak že se to tedy hraje? Řekl, bych že programátoři se s tím poprali více než bravůrně. Vozíkem (ze kterého vystřelujete kuličky) pohybujete pomocí prstu. Když chcete kuličku vystřelit, zkrátka prst jen pustíte. Jednoduché že? Navíc je zde možné si i prohodit kuličku za další následující a to tak, že se dotknete dvěma prsty zároveň. Možná že tento dvoj-dotyk může působit neohrabaně, ale opak je pravdou. Když posouváte vozík po obrazovce prostě se jen jakýmkoli volným prstem na té samé ruce dotknete obrazovky a je to.

stoneLoops_tutorial

Na závěr bych ještě měl říci o co tedy ve hře jde. Jde o to nedopustit, aby se had dostal až na konec dráhy k lebce. Zabráníte tomu tím, že budeme střílet stejné barvy kuliček k sobě. Když tam budeme mít alespoň tři, kuličky zmizí. Za úspěch ve hře získáváte body.

stoneLoops_trofeje

Možná by vás ještě mohla zajímat délka celé hry. Jsou zde tedy 2 herní módy, 75 kol pro každý mód, 15 bonusových levelů v každém módu, 24 trofejí k odemknutí a 5  domů k postavení (tyto domy postupně stavíte a rozšiřujete spolu s postupem ve hře). Je to tedy velice obsáhlá hra a hlavně neomrzí. Seženete ji aktuálně za 0,79€ (AppStore)

 • Koblizek

  Skoda hra uz nejde stahnout protoze uz neni na storu

 • Koblizek

  Skoda hra uz nejde stahnout protoze uz neni na storu

 • Michal Dostál

  Zkus „Tumblebugs“ je sice dražší, ale taky zábavnější a propracovanější.

 • Michal Dostál

  Zkus „Tumblebugs“ je sice dražší, ale taky zábavnější a propracovanější.

 • Pingback: Alan