Nahoru

Spekulace: iOS 5.0.2 za dveřmi, verze 5.1 vylepší Siri

I když poslední verze iOS vyšla teprve před pár dny, Apple již zrejmě plánuje další update, kterým by měl konečně ukončit problémy s rychlým vybíjením baterie u nových iPhonů 4S. Vývojáři také údajně zároveň pracují na větším updatu s pravděpodobným označením 5.1, který by měl mimo jiné přidat Siri nové schopnosti.

Původně měla problémy s baterií iPhonu 4S řešit právě verze 5.0.1, ovšem velkému počtu uživatelů tento update zřejmě nepomohl. U některých přístrojů se prý dokonce situace zhoršila natolik, že iPhone vydrží ve stand-by stavu pouhých několik hodin, než se úplně vybije. Nechyběly ani zprávy o tom, že 5.0.1 přinesla hromadu dalších bugů, například že vypadává signál, nefungují různé senzory apod.

Samozřejmě se zde můžeme donekonečna dohadovat, jak moc je situace vážná, ovšem pokud prodáte několik milionů stejných telefonů, statisticky se prostě u pár stovek z nich objeví nějaká vada, s tím se dle mého názoru nedá nic dělat. A fakt, že si někdo stěžuje na Apple, je pro média tak dobrým soustem, že mileráda celou situace pěkně zveličí. Stejně tak je ale možné, že je iPhone 4S nějakým způsobem poruchový. Sám se ale kloním k prvnímu názoru.

Ať je to ale tak či onak, Apple samozřejmě nechce, aby vznikla nějaká nová (battery)gate (antennagate je pojem pro problémy s anténou u staršího iPhonu 4), a tak na novém updatu opravdu usilovně pracuje. Tak usilovně, že by měl být údajně k dispozici již na konci příštího týdne. Myslím, že jde o velmi optimistický odhad, ale rád se nechám překvapit.

Současně Apple pracuje i na větším updatu, který by měl podle všeho nést označení 5.1. Jak jistě víte, tyto větší updaty nepřináší pouze opravy bugů, ale zpravidla i nějaké ty nové funkce či jejich vylepšení. iOS 5.1 se má soustředit hlavně na Siri a naučit ji nové věci, takže budete moci hlasem zapnout třeba Wi-Fi či Bluetooth, vyfotit obrázek či začít točit video. Nejde samozřejmě o úplný výčet. Co se týče přidání nějakých nových jazyků, tak na to bych příliš nesázel, protože je jednoduše ještě příliš brzo. Spíš bych doufal v to, že Apple “vyladí” jazyky stávající a všechny jejich nářečí a přízvuky, které doteď dělají některým uživatelům problémy.

Tento patch by se měl údajně objevit na začátku příštího roku a je otázkou, zda vylepšení Siri bude tím jediným, co přinese. Sám bych uvítal drobné vylepšení Notifikačního centra a pár dalších drobností.

Všechny tyto informace jsou ovšem na rovině spekulací uveřejněných na některých zahraničních webech, a tak na ně nelze spoléhat. Jak jste na tom vy s výdrží baterie a co očekáváte od iOS 5.1, popř. co byste rádi Siri naučili?

Zdroj: macrumors.com, macerkopf.de