Nahoru

Samsung i9000 Galaxy S: ztrácí signál, nikoho to ale nezajímá!

Poslední týdny všechny servery píšící (nejen) o Apple masírují své čtenáře články o problémech se signálem iPhone 4. Je to proto, že iPhone je nejprodávanější telefon na světě a tyto články jsou pochopitelně hodně čtené. Napadlo vás ale, že podobným (a mnohdy větším) problémem trpí i  jiné telefony? Ano, dokonce i (ne)úspěšná kopie iPhone od Samsungu, model Galaxy S. Jeho problém se signálem je o dost výraznější než u iPhone 4, přesto o této skutečnosti veřejnost žádné české internetové média neinformují. Rozhodli jsme se to změnit!

Kauzu o špatné anténě iPhone 4 jsme sledovali opravdu pozorně a v průběhu posledních měsíců jsme vám servírovali nezkreslené a nezaujaté informace, které jasně potvrdili, že iPhone 4 signál ztrácí, resp. útlum signálu je znatelný. Pokud iPhone 4 pevně držíte ve spodní části tam, kde je anténa, tak logicky dochází k útlumu. Ostatně tento fakt potvrdili také měření signálu, o kterém jsme vám psali v tomto článku.

Pokud nad iPhone 4 lámete hůl z důvodu toho, že se bojíte nedostatečného signálu, tak vás musím upozornit, že podobným problémem trpí i jiné telefony. Nejde o pár vybraných typů, problém se signálem má i vlajková loď výrobce Samsung, model i9000 Galaxy S. Bohužel tento fakt očividně není tak zajímavý, jako problém iPhone 4, tak se o něm prakticky v žádném internetovém magazínu nedočtete ani řádku.

Samsung i9000 Galaxy S

Na videu v úvodu (link na YouTube) český majitel Galaxy S jasně dokazuje, jaký má Samsung problém se signálem i při letmém držení ve spodní části. Jeho komentář je navíc poměrně jednoznačný:

„Bohužel jakmile zmizí poslední dílek telefon nevolá ani neodešle SMS. Když telefon uživatel drží v ruce, je z něho rázem MP3ka“.

Zdá se vám to nemožné, nebo náhoda? Nikoliv, pokud zadáte do YouTube frázi „Galaxy S Death Grip“ (link), zobrazí se vám 62 videí ukazující problém Samsungu!

Co říci závěrem? Problém se signálem u iPhone 4 je, ale rozhodně to není ani zdaleka tak horké, jak se dočtete v konkurenčních médiích. Používám iPhone 4 již několik dní a problém se signálem jsem nikdy neměl i když jsem úmyslně držel anténu a snažil se signál „zabít“. Bezúspěšně, signál nikdy neklesl pod 2 čárky, což se o Galaxy S říct nedá viz. přiložené video.

Cena mobilního telefonu Samsung i9000 Galaxy S není vůbec nízká:

Samsung i9000 Galaxy S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

O zkušenostech s anténou iPhone 4, o útlumu rychlosti přenesených dat při „špatném držení“ a další poznatky vám brzy přineseme na iPhoneTips.cz v samostatném článku. Sledujte nás!

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=1494631382 Peter Bucani

  veru veru…iphone je iphone vela sa o nom pise..je ostro sledovany :-) to je cena za popularitu.

 • Guest

  tj strašný, Samsung se musí opičit od iphonu i ztrátou signálu :D

 • Docekalz

  Já vlastním Samsung B7610 a tímto problémem trpí taky. Když telefon chytnu dole jak je anténa tak je pokles signálu znatelný a během minuty je i bez signálu. Když ho mám položenej na stole tak mám plný signál vemu ho do ruky a už vidím jak čárky ubývají.

 • http://twitter.com/thubalek thubalek

  Tak to je fakt zajímavý. U nás na chalupě (kde je to hodně špatné s Vodafone) má Galaxy S nejlepší signál ze všech telefonů, co jsem tam měl.

  Disclaimer: nejsem placený Samsungem.

 • http://twitter.com/thubalek thubalek

  A a teď jsem si zkusil to video a mě to tak prostě nefunguje, mám furt čtyři čárky, ať ho držím, jak chci… Hm.

 • Nevidim problem

  Předpokládám, že jste asi Samsung i9000 drželi v ruce, když píšete o tomto problému, který se týká jen několika lidí. Osobně jsem vyzkoušel 3ks i9000 a nikdy jsem s tímto problém neměl…

 • r.eno

  Tak to jsem rád, že patřím mezi ty šťastné uživatele Galaxy S, kterým se signál neztrácí ať telefon uchopím jak chci. Teďka jsem to zkoušel asi dvě minuty a ikdyž jsem to zkoušel všelijak zakrýt, ani jedna čárka neubyla (můžu natočit i video).
  Btw. nejsem nijak zaujatý proti iPhonu ani zastáncem Samsungu, rozhodoval jsem se právě mezi těmi telefony při koupi.

 • Roman

  Podle mě je to nesmysl a nedivil bych se, kdyby se tyto videa objevily záměrně v rámci konkurečního boje. Mám již nějakou dobu Galaxy S a žádnými problémy s výpadkem signálu netrpí :). Líbí se mi, jak někdo odkazuje na problém při dotyku „kovového rámu“ telefonu, který je ale bohužel ve skutečnosti plastový :-D.

  Jinak proti iPhone nic nemám a myslím si, že i omílaný problém se signálem iPhonu4 je jen nafouknutá bublina.

 • http://www.iphonetips.cz/ iPhoneTips

  no konkurenční boj asi ne, tohle video je od českého majitele Galaxy S a pochybuji, že by měl „za úkol“ natočit špatný signál. Můj iPhone 4 také nemá problém se signálem, ale prostě jsou místa s horším signálem, kde má problém jak Samsung, tak iPhone.

 • Gibi

  Názor, možná i fakt na kterém lze vidět hlavně redaktorovo předpojatý názor vůči Galaxy s, ten kdo se v HW telefonu alespoň trochu vyzná určitě uvidí, že technologicky vyspělejší je Samsung, nemluvě o displeji, kterým je u iphone 4 zastaralý LCD a u Samsung nejnovější technogie super amoled a systemu Android by nenapsal takovou zhovadělost jako je Kopie… Bez tohoto konkurenčního boje by byl na trhu jeden takový výrobek který by tvořil monopol na trhu …To, že Samsung galaxy S připomíná zpracováním konkurenci od Iphone je asi také tím že poslední dobou dotykové telefony vypadají skoro všechny stejně. Kdyby tento článek nebyl brán tak neobjektivně možná by byl i užitečný ale jakou formou je psán je něco otřesného.

  • Hh

   Tak zpracovanim se Galaxy S neblizi iPhone ani nahodou..:) Asi jsi mel na mysli design..

 • Gibi

  Navíc ten borec na videu telefon drží v levé ruce tam se bude ztrácet signál u mnoha telefonů jelikož je to rušeno srdeční činností … ale to tu v článku není nikde uvedeno.

 • http://twitter.com/SharkNX Michal Bednárčik

  To si snad robis srandu? Srdecna cinnost rusi viac signal?
  Dost silne tvrdenie …
  K zastaralosti HW v iPhone … Normalny clovek pochopi, ze to co tvrdilo par osob hned po Keynote na predvedeni iP4 tj.: Ze SUPER TUTI FRUTI AMOLED technologiou sa taky display nedal vyrobit. Preto sa pouzila technologia IPS LCD.
  A este mam jeden dotaz. Preco grafici ktory potrebuju 100% vernost farieb nepouzivaju Super AMOLED ale IPS LCD?

  • mb

   že by to bylo tím, že OLED monitory se ještě neprodávají?? ;)

   • http://twitter.com/SharkNX Michal Bednárčik

    Je to tym ze OLED technologia je farebne presytena. Je sice velmi pekne ze tie fakby su krasne, zive a velmi energicke, ale skresluju realitu. IPS je preto tak dobre na tom lebo pokryva 99% RGB Pasma (Adobe RGB 100%)

 • Nodu

  A ešte k tomu to chlapík na videu testuje pred 9.00 hod. To je asi tiež chyba. Testovať treba od 11.14 do 11.52. :-)

 • Dyda

  mam Samsung Galaxy S presne jeden mesic. Zmenila jsem kvuli signalu operatora a je zrejme, ze je to problem telefonu. Spousta lidi si mi stezuje, ze jsem nedostupna. Protoze je to pracovni telefon, je mi to velmi neprijemne a nevim, co s tim :(
  Jakakoli rada vitana!

 • Dununan

  Mám taky zkušenosti s galaxy S a něco takoveho se mi nepovedlo dosáhnout at se snažím jakkoliv takže nevím noo ;)

 • T.Sommer

  nevěřím, příště dej vedle něho nějaký normální telefon ,ať vím jestli bydlíš někde v ,,prde**,, nebo to je opravdu tak jak píšeš. Mě tento problém nijak netrápí, asi mám dobrý signál v KV. T.Sommer

 • Ivan

  Chlapci a děvčata, to už je taková vlastnost lidského těla, složeného ze 70% z dobrého elektrolytu, že stíní elektromagnetické pole. Zkuste si někdy zakrýt vlastním tělem svoji televizní anténu…
  Proto se telefony kdysi dělaly s anténou výsuvnou a poté alespoň částečně trčící z těla telefonu, za tu by totiž nikoho nenapadlo telefon držet. Nicméně nad funkčností zvítězil design, nehledě na zvyšování nosné frekvence.
  Snadná pomoc tedy je, zjistit, kam moji anténu estéti schovali, a prostě ji rukou nestínit.
  A že ji má GalaxyS ve spodní části, to byl jeden z důvodů, proč jsem si ho vybral, negriluje mi totiž mozek z 5 cm, ale z nějakých 15. Což je, věřte nevěřte, devětkrát nižší intenzita emg pole v mé šedé kůře než u telefonů s anténou nahoře.

 • Gibi

  Jsem vlastníkem Samsung galaxy S a výše uvedené problémy se signálem vubec nepociťuji…

 • Hejkoude

  Zajímavé, Moje galaxy S tím vůbec netrpí ;-)

 • mirife

  Presne tak,aj ja som mala taký problém,mám ten mobil týždeň a dnes som ho odniesla do servisu.Navyše pri zvolenej pamäti telefónu,kde bolo k danému číslu priradené meno a aj fotka,tak mu ju raz ukázalo a inokedy nie,aj keď bol volajúci odkrytý,skrátka plietlo sa to ,,piate cez deviateˇˇ:).Tak mi povedali,že na vine bude pravdepodobne zlý softvér.Takisto som mala problém aj s bluetooth.Tak uvidím,čo s tým urobia.

 • Pingback: ronnie