Nahoru

Rozpustilé básnicky: naučte vaše batole mluvit

Rozpustilé básničky jsou aplikací pro naše nejmenší. Obsahově jsou zaměřeny na rozvoj řeči u batolat. To by nebylo nic až tak mimořádného. Přidanou hodnotu však vidím v perfektně zvolené metodě podporující rozvoj řeči u dítětě, a sice ve znakování.

Znaková řeč u batolat je v současné době velmi populární a vědecky podloženou metodou, která dítěti usnadňuje komunikaci s rodičem. Ikdyž dítě ještě neumí mluvit, pomocí znaků může s rodiči mnohem dříve komunikovat. Je tedy zřejmé, že Rozpustilky nejsou pouhou knížkou s básničkami doplněnou o zvukové animace, ale opírají se o nejnovější vědecké poznatky v oblasti rozvoje řeči u našich nejmenších.

V aplikaci najdeme skládačky ve dvou úrovních. Jednodušší varianta se skládá ze čtyř dílků, těžší pak z devíti. Každý správně složený obrázek je doplněn o poutavou rýmovanou básničku, která dítě seznamuje s novým znakem. Básničku může rodič svému děťátku buď přečíst, nebo si ji může zvukově přehrát. Obdobně je tomu i s návodem, jak znakovat nové slovíčko.

V Rozpustilkách najdeme v pravé horní části rovněž instrukce, jaká pravidla platí pro správný způsob znakování. To jistě uvítají rodiče, kteří se znakováním začínají. V aplikaci najdeme i odkaz na ostatní aplikace pro děti od vývojáře Friml.net.

Rodičům bych Rozpustilky určitě doporučila. Dítě nezatěžují přehnanými efekty ani animacemi, jsou pěkně graficky zpracované a doplněny příjemnou hudbou. Jako největší klad hodnotím právě podporovaný rozvoj řeči pomocí znakování. Bonusem je pak možnost poskládat si obrázek a učit se tak tvořit z dílků celek.

Rozpustilé básničky – Zdarma – App Store link