Nahoru

Remote: Free aplikace, kterou musíte mít

Určitě každý z vás někdy narazil na to, že se válel v posteli s knihou a z počítače přitom poslouchal hudbu, přičemž mu do jeho narychlo splácaného playlistu skočilo něco, na co zrovna neměl náladu, nebo co se nějak záhadně vyhnulo vyrovnání hlasitosti. Tak následovalo znechucené vstávání. Přesně proto existuje oficiální aplikace Remote, která umožňuje po WiFi ovládat iTunes z iPhonu/iPodu Touch. Vstávání je tedy konec a jako bonus přichází skvělá frajeřinka.

Aplikace Remote rozhodně není žádnou novinkou, ale jsem si jist, že stojí za připomenutí. Je zdarma a její používání je pro Apple naprosto typicky jednoduché. Stáhnete, spustíte, spojíte s iTunes a už to jede.  Propojení s iTunes probíhá tak, že iPhone  (připojený do stejné WiFi sítě jako počítač) vyhledá dostupné iTunes knihovny a ty vám nabídne. Vy poté do iTunes přepíšete z displaye kód, který si obě aplikace uloží. V tu chvíli se vám otevře přístup do celé vaší iTunes knihovny (může jich být dokonce více).
Nechybí snad žádná funkce, která by vám chybět mohla. Remote umožňuje v knihovně vyhledávat,  umožňuje přímo z iPhonu (lépe řečeno z postele) vytvářet playlisty, umožňuje vybírat mezi alby, interprety i  jednotlivými songy. Umí pouštět nejenom hudbu, ale i podcasty, audiobooky a dokonce i videa. Nechybí ani oblíbená funkce Genius, která vám na základě puštěné skladby doporučí další podobné, které v knihovně máte – docela praktická věc, kterou se snadno naučíte používat a pak na ní nedáte dopustit (nechybí samozřejmě ani v běžném přehrávači hudby v iPhonu).

Co použití aplikace limituje, je dosah a spolehlivost WiFi. Naštěstí funguje Remote tak, že i po přerušení spojení pokračuje s přehráváním, není tedy problém se připojit znovu a bez jediné vteřiny ticha vesele pokračovat. Jedinou výtku bych měl k tomu, že nelze ovládat hlasitost bočními tlačítky, ale to už je spíše detail. Spojit iPhone s iTunes přepsáním kódu stačí pouze jednou, od té chvíle už kvůli své oblíbené písničce nikdy nebudete muset vstát. A to se rozhodně hodí!

Remote – AppStoreZdarma