Nahoru

RecognizeMe: odemkněte iPhone 4 pomocí rozpoznání vaší tváře

Majitelé jailbreakovaného iPhone 4 si mohou vyzkoušet další zajímavou vychytávku, která umožní odemknutí přístroje pomocí přední kamery. Prográmek RecognizeMe, který seženete v Cydii za $7, nepatří mezi ty nejpraktičtější, ale rozhodně s ním u piva kamarády ohromíte. Podívejte se na video od vývojáře, který si říká Apocolipse.

Jak si můžete všimnout na videu níž, uzamčená obrazovka kromě možnosti zadat klasický kód obsahuje také tlačítko pro rozpoznání obličeje majitele iPhone 4. Je potřeba zdůraznit, že tento tweak funguje pouze se čtvrtým modelem iPhone, který má přední kameru.

V úvodu jsem psal, že aplikace není příliš praktická. Důvod je především delší doba, kterou aplikace potřebuje na rozeznání obličeje (5-15 vteřin při nízké úrovni zabezpečení, 25 vteřin při maximální). Nepřijde mi příliš praktické tak dlouho čekat na odemčení telefonu, proto tuto vychytávku pravděpodobně budete používat pouze v přítomnosti zvědavých kamarádů, kterým budete demonstrovat co vše váš placatý miláček dovede. No nevypadá RecognizeMe efektně?

zdroj: engadget